poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPomieszczeniaSalonKalendarzowe lato – czas na remont salonu

Kalendarzowe lato – czas na remont salonu

Kalendarz obwieścił nam wreszcie lato, choć słoneczne i upalne dni pojawiły się już dużo wcześniej. To oznacza, że przed nami planowane urlopy, długie weekendy oraz wolny czas, by wreszcie móc się zająć remontem salonu. Długie dni oraz coraz wyższa temperatura sprawiają, że to najlepszy okres, by wziąć się za niektóre prace.

Odświeżanie salonu

Malowanie salonu nie należy do czynności najtrudniejszych, ale jednak czasochłonnych. Im bardziej obszerny i nietypowy pod względem kształtu pokój, tym więcej zachodu, aby idealnie pomalować wszystkie ściany i sufity. Nowoczesne technologie stosowane w produkcji farb sprawiają, że w większości przypadków nie musimy malować ścian dwukrotnie. Jeśli jednak radykalnie zmieniamy kolor, chcemy ukryć niektóre mankamenty, może się okazać konieczne powtórne malowanie.

Lato to najlepsza pora na zmianę kolorów, bo mamy przed sobą długi dzień. Nie musimy zmagać się z zapadającym popołudniu zmierzchem, który sprawia, ze trzeba korzystać z oświetlenia sztucznego. W takich warunkach uzyskanie idealnych kolorów i dokładne malowanie jest znacznie trudniejsze. Druga rzecz tyczy się wysokich temperatur. Farba szybciej schnie, można otworzyć wszystkie okna na oścież. Jeśli konieczne jest powtórne malowanie albo dodatkowe zabiegi wykonywane na ścianach i wymagające pozostawienia ich do wyschnięcia, temperatura działa na naszą korzyść.

Detale, które wpływają na efekt końcowy

Malowanie mamy za sobą. To dobry moment, by rozważyć zmianę włączników elektrycznych. Nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim praktycznych. Klasyczne włączniki są trudne do utrzymania w czystości i nie prezentują się zbyt ciekawie. Nie możemy z nich jednak zrezygnować. Zamiast tradycyjnych akcesoriów tego typu postawmy na szklane panele dotykowe. Możemy je znaleźć w sklepie Gajwer.pl.

Panel dotykowy pozwala na to, by w jednym miejscu zagościły włączniki oświetlenia, rolet i klimatyzacji. Jest zatem znacznie wygodniej. Dołączony pilot zdalnego sterowania wpływa na większy komfort użytkowania tego typu instalacji. Z kolei szklana tafla, która niemalże stapia się ze ścianą i wystaje niewiele ponad jej powierzchnię, nie wpływa negatywnie na aranżację salonu. Wręcz przeciwnie – to od nas zależy, czy ten praktyczny detal wyróżnimy na tle ścian, czy też sprawimy, że będzie on prawie niezauważalny.

Prace na balkonie

Balkon to przedłużenie przestrzeni zamkniętej. Powinien być aranżacyjnie zgodny z salonem. Mamy świetną okazją, by przy okazji zmiany kolorystyki ścian i detali instalacyjnych, przemyśleć odświeżenie balkonu. Nowe płytki, inna barwa, likwidacja wiszącej suszarki na rzecz składanej stojącej, by na co dzień było tu miejsce do siedzenia i wypoczywania. Na balkonie możemy urządzić mini ogródek lub posadzić zioła we wzorzystych doniczkach, które zagoszczą na parapecie.

Balkon to taka namiastka zielonej przestrzeni, więc warto o nią zadbać. A skoro salon i ta zewnętrzna część mają stanowić jedność… zabierajmy się do pracy!

Gdy deszcze przeminą, burze ustąpią i znów poczujemy letnią aurę, czym prędzej bierzmy się za remont salonu!

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments