poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaMebleMeble do sypialni, o których nie można zapomnieć podczas urządzania mieszkania

Meble do sypialni, o których nie można zapomnieć podczas urządzania mieszkania

Co jest najważniejsze podczas urządzania sypialni? Z pewnością funkcjonalne meble, które pozwalają wygodnie przechowywać ubrania czy pościel. Dobrze również, jeżeli meble te pasują do siebie wizualnie. Wśród wszystkich stylów, w których aranżuje się sypialnie, znaleźć można jeden wspólny punkt – każda z aranżacji ma na celu stworzenie przytulnej atmosfery, która będzie sprzyjać leniwym sobotnim porankom czy spokojnym wieczorom po ciężkim dniu pracy.

Meble do przechowywania – komoda, a może szafa?

Tak naprawdę zdecydowana większość mebli w sypialni przeznaczona jest do przechowywania pościeli, różnego rodzaju ubrań, butów, czy nawet książek albo pamiątek. Wybierając szafy lub komody do sypialni, przede wszystkim warto zastanowić się nad wolną przestrzenią w pomieszczeniu oraz tym, co dokładnie chce się w nich przechowywać. Szafa to z reguły bardziej pojemny mebel o większych rozmiarach, który w sypialniach często zajmuje nawet całą jedną ścianę. Decydując się jednak na tak obszerną szafę, dobrze jest rozplanować sposób organizacji dostępnego w niej miejsca. Drobne rzeczy takie jak bielizna mogą nie dać się układać na szerokich półkach bez odpowiednio mniejszych pudełek.

Innym rozwiązaniem może być komoda do sypialni na meblini.pl. Chociaż wydaje się, że nie jest to mebel tak pojemny jak szafa, takie przekonanie może okazać się całkowicie błędne. Komoda może występować w bardzo wielu rozmiarach – niektóre z nich sięgającą szerokością nawet dwóch metrów! Przez liczne szuflady i półki komody do sypialni częściej wybierane są do przechowywania bielizny, czy drobnych prywatnych drobiazgów. Dodatkowo ze względu na swoją wysokość blat komody pozostaje w pełni do dyspozycji swoich właścicieli – czy to na postawienie ozdobnego wazonu z kwiatami, czy może telewizora.

Centrum sypialni, czyli łóżko

W tej kwestii zgadzają się wszyscy – w sypialni najważniejsze jest łóżko, bo przecież pomieszczenie to służyć ma właśnie do odpoczynku. Najlepszy efekt wystroju sypialni uzyskać można wtedy, gdy wszystkie elementy wyposażenia, w tym także łóżko, pasują do siebie wizualnie. Kolorystykę ramy łóżka dopasowuje się przede wszystkim do szafek nocnych. Jeśli jednak wspomniane szafki pochodzą z tej samej kolekcji, co komoda i szafa, cały efekt będzie jeszcze bardziej spójny wizualnie. Przede wszystkim warto kierować się jedną podstawową zasadą – jeśli meble wybiera się w nowoczesnym stylu, to i łóżko powinno wizualnie się w niego wpisywać. Jeżeli szafki są utrzymane w stylu rustykalnym, świetnie w ich towarzystwie będzie wyglądała podobna do nich rama łóżka.

Oświetlenie, firany i inne konieczne elementy

Ostateczny efekt wystroju pomieszczenia zawsze tworzą drobne elementy takie jak wyszukane zasłony, piękne firany, ciekawe oświetlenie, czy przytulne poduszki dekoracyjne poukładane na pościeli. Nie można zapomnieć, że każdy z tych elementów poza funkcją dekoracyjną, ma być także praktyczny. Poduszki muszą być wygodne i łatwe do wyprania, zasłony powinny chronić prywatność sypialni przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz, a oświetlenie ma dawać przyjemne przytulne światło podczas pochmurnych wieczorów, czy nocnych przebudzeń.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments