sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaJak urządzić salon?

Jak urządzić salon?

Salon, pokój dzienny to pomieszczenie przeznaczone nie tylko dla rodziny, ale także dla gości. Pełni funkcje praktyczne i reprezentacyjne. Należy go urządzić z głową i ze smakiem, by zachwycał wszystkich, nie tylko domowników.

Jak urządzić salon?

Przy urządzaniu salonu, trzeba przede wszystkim pomyśleć o tym, co ma się w nim znajdować. Naturalnie w pokoju dziennym robimy wiele czynności. Nierzadko jemy, wtedy salon zamienia się w jadalnię. Oglądamy filmy, seriale, gramy w gry na różnych konsolach, a także wypoczywamy. W małym mieszkaniu – również śpimy. Wszystko zależy od naszych możliwości. Na początku jednak warto wydzielić kilka stref, dzięki którym we wnętrzu zachowamy harmonię i spokój, a także nikt nie będzie nikomu wchodził w drogę. Styl aranżacji może być różny – nowoczesny, bardziej tradycyjny, skandynawski. Może też być połączeniem kilku stylów, zwłaszcza, kiedy doda się zautomatyzowanie salonu, na przykład w postaci wysuwanego telewizora. Pomysłów jest wiele – wszystko zależy od wykorzystania naszych zdolności kreowania własnych przestrzeni. Jeżeli brakuje ci pomysłów, zdecydowanie poleca się przeanalizować różne magazyny o wnętrzach, a także różne strony internetowe, poświęcone temu zagadnieniu.

Funkcjonalny salon

Warto zainteresować się także mobilną przestrzenią, czyli taką, którą można formować dowolnie, w zależności od wymagań. Takiej przestrzeni podoła na przykład stół z kółkami, który możemy przesunąć pod ścianę i na środek pokoju. Pomocna będzie także rozkładana sofa, która pomieści gości, a także biurko, które w dowolnym momencie można rozłożyć. Takie biurka, po złożeniu, przypominają na ścianie wąską, szczelnie zamkniętą szafkę – ten patent można wykorzystać na przykład w małych salonach, ale w dużych równie dobrze się sprawdzą. Jeżeli chodzi o szafki, warto zakupić takie, które pasują do mebli modułowych. Czyli takich, które można dowolnie formować, przez cały czas. To jednocześnie wygodne rozwiązanie. Układ salonu może się zmieniać zawsze wtedy, kiedy nam się znudzi. Wszystko zależy od naszej kreatywności i inspiracji.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments