Lampy podłogowe mają tak dużo zalet, że doceni je niemal każdy. Są mobilne, praktyczne i cechują się interesującym designem – to sprawia, że mogą bez trudu wkomponować się w niemal każde wnętrze. Ze względu na ich niebywałą funkcjonalność użytkownicy doceniają je w różnych pomieszczeniach: pojawiają się dzisiaj w salonach, gabinetach czy sypialniach. Skutecznie oświetlają dowolnie wybraną przestrzeń, dodając jej jednocześnie indywidualnego charakteru.

Nowoczesne oświetlenie to połączenie oryginalnego designu i niebywałej funkcjonalności. Dzisiaj stawiamy na interesujące formy, które przyciągają uwagę, ale także praktyczne możliwości, które podnoszą komfort codziennego życia. Praktyczne lampy podłogowe są coraz chętniej wybierane, bo spełniają podstawowe dwa zadania, pięknie się prezentując i ułatwiając funkcjonowanie. Szeroki asortyment w sklepach sprawia, że naprawdę każdy znajdzie rozwiązanie na miarę swoich potrzeb.

Lampa stojąca – jak wybrać?

Lampy podłogowe to oświetlenie dodatkowe, które stanowi doskonałe uzupełnienie dla lampy wiszącej czy stosowanych plafonów. W zasadzie nigdy ich nie zastępują, bo nie dają możliwości efektywnego rozjaśnienia dużych przestrzeni. Dostęp do różnorakich modeli sprawia, że niezależnie od obranego stylu aranżacyjnego naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie – możesz indywidualnie dobrać odpowiadające ci formy, kształty i kolory.

Jednocześnie pamiętaj, że designerskie lampy stojące nie muszą stanowić jedynie ozdoby i uzupełnienia wybranego przez ciebie stylu. Ich nowoczesne formy i przykuwające wzrok kolory często mogą stanowić główny dodatek, nadający pomieszczeniom charakteru. Zwróć uwagę na nowoczesne lampy podłogowe z odważnymi abażurami czy o interesujących kształtach podstawy. Niezależnie jednak od tego, przede wszystkim dostarczają praktyczne światło punktowe, które sprawdza się podczas wielu codziennych czynności i dają możliwość podzielenia pomieszczenia na strefy funkcjonalne.

Kupując nowoczesne lampy stojące, musisz uwzględnić podstawowe kwestie:

  • cena – staraj się nigdy nie oszczędzać na siłę, by nie wybrać modeli wykonanych z gorszej jakości materiałów, zwracaj jednak uwagę na stosunek ceny do oferowanej jakości,
  • marka – nieznani producenci mogą zawyżać swoje ceny, a użytkownik nie będzie miał okazji przekonać się przed zakupem, czy oferowane przez nich produktu są dobrej jakości – dlatego lepiej stawiać na sprawdzonych dostawców, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami,
  • ilość, moc i rodzaj żarówek – upewnij się, jaka będzie wysokość poboru prądu,
  • styl i kolor – lampa stojąca to nie tylko funkcjonalny sprzęt, ale również designerska ozdoba, która musi odpowiadać twoim gustom i wpisywać się w obrany przez ciebie styl,
  • funkcje dodatkowe – m.in. ściemniacz czy regulacja ramienia, dzięki którym rośnie komfort ich użytkowania.

Nie ulega wątpliwości, że lampy podłogowe są jednym z najbardziej efektywnych sposobów na dodatkowe oświetlenie wnętrza. Cechują się dużą mobilnością, dzięki którym są niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu. Nie stanowią problemu, gdy chcesz coś zmienić w wystroju swojego mieszkania. Są obecnie dostępne w licznych wzorach i kolorach, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający użytkownicy mogą znaleźć rozwiązania na miarę ich potrzeb.

Nowoczesne lampy stojące

Funkcja praktyczna to nie wszystko. Lampy stojące oczywiście muszą efektywnie rozświetlać wybraną przez ciebie przestrzeń, jednocześnie jednak powinny stać się jego dekoracją i zapewnić mieszkańcom właściwą atmosferę. Twój dom powinien bowiem charakteryzować się ciepłym, przytulnym klimatem. Przejrzyj dokładnie modele z tekstylnym lub delikatnie prześwitującym kloszem, który kieruje światło ku podłodze. Zawsze wybieraj te lampy stojące, które będą stylistycznie dopasowane do reszty twojego wnętrza.