środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaPoradnikiPodłoga i dywan - para nie do zdarcia

Podłoga i dywan – para nie do zdarcia

Kiedy otrzymujemy klucze do naszego nowego mieszkania albo przymierzamy się do generalnego remontu w salonie, zastanawiamy się nad różnorodnymi aspektami, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Kolor ścian, meble, typ parkietu, sposób wykorzystania przestrzeni, itp. Jedną z najistotniejszych części domu, która będzie przez cały czas w użytku, jest podłoga. Narażona na różnego rodzaju zabrudzenia, psie lub kocie pazury, dziecięce zabawy, etc., wymaga szczególnego potraktowania. Warto wówczas pomyśleć o tym, czy dobrym pomysłem nie byłaby inwestycja w dywan lub wykładzinę.

1. Dywan niejedno ma imię

2. Ciszej, cieplej, wygodniej 

Dywan niejedno ma imię

Kwestię „podłogową” najlepiej rozstrzygać na etapie, gdy dany pokój czy też mieszkanie stoi puste. To nam ułatwi wiele spraw. Obecnie obserwuje się pewien odwrót od dywanów, ale czy jest to słuszny trend? Otóż – nie do końca. Rezygnacja z tego elementu wystroju może być oczywiście podyktowana kwestiami zdrowotnymi, takimi jak alergie na kurz czy roztocza, ale jeśli nie mamy takich problemów, zakup dywanu może się okazać strzałem w dziesiątkę. Obecnie w handlu dostępne są setki tysięcy wzorów różnorodnych wykładzin oraz dywanów. By się o tym przekonać wystarczy zajrzeć choćby tutaj: https://allegro.pl/kategoria/dywany-i-dywaniki-dywany-20257. Błyskawicznie się zorientujemy, że dywan niejedno ma imię i na pewno uda nam się dobrać ten jeden jedyny, który odmieni nasz salon lub pokój dziecka. Dywan dobrze dopasowany do mebli oraz reszty wystroju mieszkania, stworzy zupełnie nową jakość, a wzory graficzne, czy też jego kolor, będą elementem, który zwróci uwagę każdego gościa.

Ciszej, cieplej, wygodniej

Zaletą dywanów oraz wykładzin jest także fakt, że „ocieplają” one wizualnie dane pomieszczenie, przez co wydaje się ono bardziej przytulne. No i jeśli nie dysponujemy ogrzewaniem podłogowym, to nawet mały dywanik przy łóżku lub w łazience da nam dodatkowe poczucie komfortu i ciepła. Dywany spełnią swoją rolę także w blokach mieszkalnych, gdyż działają wyciszająco, co może być istotne dla sąsiadów, mieszkających pod nami. Zwłaszcza jeśli w naszym domu znajdują się małe dzieci albo zwierzęta domowe. Możemy więc spokojnie zainwestować w dywany wełniane, jedwabne, poliestrowe, polipropylenowe, bawełniane, wiskozowe, akrylowe i in. To, na jaki dywan lub bieżnik się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji, warunków zdrowotnych oraz stanu konta. Jedno jest pewne – warto sięgnąć po dywan, który zostanie z nami na dłużej.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments