środa, 6 grudnia, 2023

Domy skandynawskie

Domy skandynawskie, czyli tak zwane domy szkieletowe, to moda, która przyszła do nas właśnie z krajów skandynawskich. Są to domy stricte nowoczesne, które łączą naturalność ze współczesnością, bogatą w dogodne rozwiązania. To domy dla lubiących otaczać się wygodną przestrzenią, będącą jednocześnie praktycznie idealną. Czy taka mieszanka przyjmie się na stałe na polskiej ziemi?

Domy skandynawskie, czyli szkieletowe

Takie domy wyglądają trochę jak domy rustykalne. Dodatek drewna sprawia, że wnętrze jest bardzo przytulne i z naturą ma wiele wspólnego. Jest ciepłe, a nie chłodne i surowe, jak może się zdarzyć w przypadku zwykłego domu murowanego, budowanego w tradycyjny, polski sposób. Takie domy złożone są ze wcześniej wykonanych, sporych elementów. Budowa polega na postawieniu takich elementów na płycie fundamentowej i połączeniu ich. Dzięki temu taki dom może stanąć dosłownie wszędzie, nawet na bardzo grząskim terenie, który często jest bardzo wilgotny, wręcz podmokły. Domy te są symbolem wygody. W Polsce buduje się miasteczka domków skandynawskich, w których za opłatą możemy spędzić wakacje. To dobry sposób na zobaczenie, czy w ogóle taka forma domów nam odpowiada. Ta nowoczesność może nie przyciągnąć każdego, zainteresowanego tematem.

Skandynawska wygoda

Domy te najczęściej są piętrowe, rzadko parterowe, przynajmniej w tradycyjnych projektach. Są przestrzenne i przede wszystkim tanie. Metr kwadratowy wynosi średnio około tysiąca – tysiąca pięćset złotych, a nie, jak w przypadku domów w przyszłości – trzy, cztery tysiące. Apetyt więc rośnie w miarę jedzenia. Dom skandynawski łatwo zaprojektować, łatwo go też nie powtórzyć z innym projektem, dzięki temu na naszej działce może powstać dom stworzony tylko dla nas. Są one skutecznie zabezpieczane, a większość firma daje kilkudziesięcioletnią gwarancję, że dom nie ulegnie zniszczeniu, a także warunkom pogodowym, niesprzyjającym żadnym budowlom. Taki projekt jest więc w zasięgu ręki i portfela każdego Polaka

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments