czarno biała łazienka

Czarno biała krata jest teoretycznie nudna i już niemodna. Nie wszyscy wiedzą, że moda na takie zestawienia dopiero się zaczęła. Czerń i biel kojarzą nam się z luksusem i elegancją, dlatego to połączenie bardzo często znajduje się w naszych domach. Jest wręcz pożądane! Dzisiaj więc opowiem kilka słów na temat tego, dlaczego warto sięgnąć po jedną z kreatywnych aranżacji i stworzyć swoją czarno białą łazienkę. Łazienkę, w której można cudownie i miło spędzać chłodne, ale romantyczne wieczory.

Czarne płytki, białe meble

Czarne płytki mają niesamowitą głębię i połysk. Dodają pomieszczeniu surowego, nieco męskiego wyglądu, ale, przełamane potężnymi, lecz białymi meblami, potrafią wprowadzić ciekawy nastrój do łazienki. Dbanie o taki wystrój jest proste, zaś światła, które można wmontować nad lustrem, dodają uroku. Tak zaaranżowana łazienka jest idealna do cichych i spokojnych wieczorów, spędzonych w wannie. Odpowiednio pokierowane światło, zwłaszcza na płytki, sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać wręcz magicznie. Listwy ledowe, pojedyncze lampki czy żarówki – wybór należy od nas, bo efekty mogą naprawdę zwalać z nóg!

Subtelne połączeni czerni z bielą w łazience

Są też subtelniejsze sposoby na połączenie tych dwóch skrajnych kolorów. Warto dodać je do jasnego pomieszczenia w postaci dodatków, frontów mebli czy zabudowy wanny. Subtelniejsza wersja tych kolorów nie przestraszy naszych gości, a nawet niektórych z nich zachwyci. Czerń i biel to kolory podstawowe w aranżacji domu i warto je wykorzystać w łazience, która nie musi być taka ciepła i przytulna jak na przykład salon lub kuchnia. Warto zwrócić uwagę na podłogę. Można na niej potasować płytki w dwóch lub trzech kolorach, bo czarno białe płytki można zaakcentować innym, głębokim kolorem, w zależności od preferencji. Nie do końca chodzi o stworzenie z tych dwóch kolorów szachownicy. Można z nich ułożyć inne, również interesujące, nieregularne wzory, które pozwolą na stworzenie ciekawego obrazu w naszej łazience – właśnie na podłodze.