basen z kulkami

Basen z kulkami, czyli tak zwany suchy basen, to podobna do kojca konstrukcja, wypełniona plastikowymi kulkami, które motywują dzieci do zabawy. Kulki te zazwyczaj są różnokolorowe, bardzo miękkie i na tyle duże, że żadne dziecko nie zrobi sobie krzywdy, wkładając je na przykład do buzi. To sposób na ciekawe i kreatywne urozmaicenie zabawy w nudne popołudnie, które przyniesie masę radości.

Rodzaje basenów z kulkami

Taki basen pozwala na wiele kreatywnych i dziecięcych zabaw. Chociaż może z nich powstać niezły bałagan, to jednak radość na twarzy dziecka jest go warta. Baseny zazwyczaj zrobione są z podobnego materiału jak kojce, są wytrzymałe i można je stawiać w domu oraz w ogrodzie. Kulki często fascynują dzieciaki, zwłaszcza te najmłodsze, dlatego sale do zabaw mają ogromne połacie suchych basenów, wypełnionych cudownymi, miękkimi kulkami, w które można wjeżdżać ze zjeżdżalni. Dodatkowo, jeżeli chcemy wybrać model dostępny z rynku, warto pamiętać, że takie baseny mogą mieć różną formę. Mogą być mniej lub bardziej zamykane, mogą mieć też kształt namiotu, jednak w takim basenie ciężko jest upilnować mniejszego dziecka, dlatego dużo bardziej polecane są te otwarte od góry. Wszystko jednak zależy od wieku i samodzielności naszej pociechy. Niektóre modele możemy łączyć tunelami i innymi arenami do zabawy wspólnej bądź indywidualnej.

Baseny z kulkami – po co?

Kulki wpływają na dzieci i ich rozwój, co zostało naukowo udowodnione. Sprawdzają się także w różnego rodzaju terapiach, które bardzo często odnoszą sukces. Poznawanie świata z takimi plastikowymi kulkami to sama radość, dla dziecka, jak i dla rodzica. Ważne, by basen był odpowiedni dla młodego człowieka i aby kulki posiadały odpowiedni atest. Nie inwestujmy w tani plastik, ponieważ może on być szkodliwy dla naszych dzieci. Warto kupić droższy model, nawet z mniejszą ilością piłeczek, byleby były one stworzone z odpowiednich materiałów i w odpowiednich warunkach. Zdrowie naszych pociech jest na wagę złota!