sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaProjekty domówDomek z kartonu - pomysły

Domek z kartonu – pomysły

Domek z kartonu – najlepszy dla kota, który ucieszy się z niego tak bardzo, że zniknie w nim na długie godziny! Nasze kociaki uwielbiają tego typu zabawki, dlatego z chęcią podarujmy mu taką sposobność, aby zanurzył koci łebek w kartonie i poczuł najlepsze kocie szczęście pod słońcem. Naszym.

Kartonowe domki dla kotów

Koty kochają różnego rodzaju kartony, wciskają się w każdy możliwy, kartonowy kąt. Przede wszystkim jest to dla nich rozrywka i miejsce, w którym mogą się schować. Takie domki można zrobić na kilka sposobów, można nawet zakupić od amatorów-twórców kocich zabawek. Przede wszystkim jednak trzeba zdobyć karton, bo lepiej spróbować swoich sił w tworzeniu domków z kartonu. Dlaczego? Ano dlatego, że karton to materiał łatwy do zniszczenia, niezbyt trwały. Ważne jest więc to, by nauczyć się tworzyć małe królestwa dla swoich kotów, aby móc wykonać taki domek o każdej porze dnia i nocy. Dla kochanych kociaków – wszystko!

Własnoręczne domki?

Aby zacząć przygodę z tworzeniem domków z kartonu, warto w owe kartony się wyposażyć. Można rozejrzeć się po sklepie, supermarkecie, czy czasem nie mają na zbyciu kartonowych pudełek. Bardzo często można je wziąć za darmo, co często robią ludzie, aby móc włożyć do nich zakupy i nie wydawać na reklamówki czy foliówki. Takie kartony można ze sobą skleić na przykład klejem na gorąco i odpowiednio ubarwić taśmą ozdobną. Wycinanie otworu w takim kartonie nie jest problemem, jeżeli wykorzystamy do tego odpowiednio zrobiony szablon z grubego kartoniku lub porządnej kartki. Dzięki temu nic nie wyjdzie krzywo, a taki domek będzie można ustawić w wystawowym miejscu, tam, gdzie kot lubi przesiadywać. Jeżeli obawiamy się podjąć wyzwanie, wiele sklepów online proponuje nam rozwiązanie w postaci takowych domków. Wiele osób zajmuje się artystycznym tworzeniem domków z kartonu dla kotów, dzięki czemu można skorzystać z ich usług. To dobre rozwiązanie, jeżeli nie jesteśmy pewni, czy podołamy – oni na pewno wykonają przepiękny domek, który przypadnie do gustu naszym kotom. Duży, mały, z okienkami lub bez – to bez znaczenia.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments