niedziela, 14 lipca, 2024

Meble kuchenne – białe

Kuchnia to pomieszczenie, w którym meble są sprawą bardzo ważną. Nie pełnią tylko funkcji ozdobnej, ale przede wszystkim praktyczną. Muszą być wytrzymałe i odporne na wilgoć oraz ścieranie. Muszą się przy tym idealnie prezentować przez wiele lat, w odpowiedniej aranżacji. To wnętrze jest istotne dla całej rodziny. W pięknej kuchni pichci się dobre jedzenie.

Kuchenne meble – białe?

Biel jest przede wszystkim uniwersalnym kolorem, który pasuje do każdego wnętrza. Kuchnia zaś jest pomieszczeniem, w którym przyjemne zapachy wiodą prym. Szybko można w niej zrobić nieporządek, ponieważ zlew, zaraz po obiedzie, zapełnia się garnkami i talerzami. Być może w białej kuchni, gdzie meble są jasne jak śnieg, łatwiej i przyjemniej będzie nam sprzątać. Dlatego warto zainteresować się chociażby białą kuchnią modułową, której meble mają piękny kolor i nowoczesny wygląd. Dzięki temu wpasują się w każdą lukę, nawet wtedy, kiedy metraż mamy niewielki. Biel oczywiście nie ma jednej barwy. Możemy zdecydować się na kość słoniową, zima biel oraz perłowa biel, które nieznacznie się różnią. Dla wprawionego oka jednak różnica jest ogromna.

Kuchnie eleganckie – w bieli

Elegancją i hitem ostatnich lat są kuchnie robione na tak zwany wysoki połysk. Dzięki temu meble mają właśnie ten piękny i szykowny błysk, przez który kuchnia wygląda bardzo szykownie. To symbol nowoczesnego podejścia do kuchni, która, oprócz tego, że ma być miejscem na kuchenne eksperymenty, jest także pokojem częściowo wystawowym, który ma cieszyć oko domowników, a zwłaszcza pani domu. Nawet bez połysku taka kuchnia, utrzymana nawet w szarawych odcieniach bieli, może sprawiać wrażenie indywidualnej i pięknej. Kluczem są tu także dodatki, takie jak klejone drewno, czarne, wytrzymałe blaty czy gustowny zlew, który jest dopełnieniem takiej kuchni. Do białych mebli warto dokupić srebrną, a nie białą lodówkę, zwłaszcza jeżeli ma być ona dość wysoka. Będzie się ciekawie odznaczać od mebli. Warto zastanowić się nad efektem, jaki chcemy osiągnąć – od niego zależy, co lepiej do nas pasuje – wysoki połysk czy romantyczna przestrzeń?

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments