aranżacja pokoju dziennego w bloku

Pokój dzienny w bloku to miejsce rodzinnych spotkań i wspólnego wypoczynku. Pomieszczenie jest sercem domu i musi być zaaranżowane gustownie i wygodnie. Wszystko zależy od naszej kreatywności, ale jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać podczas meblowania i dekorowania takiej powierzchni

Przede wszystkim – wyposażenie

Warto pamiętać, że wyposażenie niewielkiego zazwyczaj pokoju dziennego w bloku to ciężka sprawa. Bardzo często w tym pokoju umieszcza się codzienny stół do spożywania wspólnych posiłków, krzesła. Na ścianie zawiesza się telewizor, zestaw głośników. Pod TV znajduje się półka, na półce konsola czy odtwarzacz DVD. Musi gdzieś zmieści się sofa, biblioteczka, a także stolik kawowy. Wszystkie te meble są spore i zabierają miejsce, a niejednokrotnie musimy wybierać, co tak naprawdę chcemy posiadać w naszym pokoju dziennym. Według mnie, zdecydowanie warto postawić na stół, krzesła, a także wygodną sofę. Ze stołów polecam te składane, których dwie strony można w dowolnym momencie złożyć i przysunąć pod ścianę. Dzięki temu, podczas zabawy, stół nie będzie zawierał miejsca, które jest potrzebne na przykład do spędzenia czasu na graniu w gry na konsolę kinect. Warto zainwestować w dobre krzesła, które można nałożyć na siebie. Wygodna sofa, najlepiej rozkładana, posłuży jako centrum dowodzenia całej rodziny.

Kolory do pokoju dziennego w bloku

Kolory to sprawa drugorzędna, ale nadal bardzo istotna przy aranżacji tego pomieszczenia. To jednak one podkreślają i piękno mebli, i nasz ogólny zamysł. Powinniśmy dobierać je w odpowiedni sposób i pamiętać, że nie tylko farba na ściany to jedyna słuszna droga. Warto skorzystać z nowoczesnych dekoracji, takich jak kamień dekoracyjny, który spokojnie można umieścić na jednej, węższej ścianie, najlepiej tej z telewizorem. Również ciekawe do wykorzystania są tapety, które potrafią zdziałać cuda na małej przestrzeni. Ich różnorodna faktura, a także ciekawe zdobienia, sprawiają, że jest to dobry sposób, by nasz pokój dzienny był bardziej ciekawy. Możliwości jest wiele. Można iść zarówno w stronę nowoczesnej przestrzeni, słynącej z ciężkiego, ale intrygującego stylu. Można też robić salon bezpieczny, pod dzieciaki, aby te miały wygodę korzystania ze swoich gier na różnego rodzaju konsolę. Wszystko zależy od naszych potrzeb.