sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaOgrzewanieCena kominku z płaszczem wodnym

Cena kominku z płaszczem wodnym

Kominki z płaszczem wodnym to droższa, ale opłacalna inwestycja. Ciepło w naszych domach, zwłaszcza w okresie zimowym, jest bardzo ważne i nie możemy oszczędzać na tak zwanych półśrodkach. Nowoczesne rozwiązania coraz bardziej zachwycają i kosztują.

Cena na początek

Modele ze średniej półki, jeżeli chodzi o kominek z płaszczem wodnym, to około 4 tysiące. Do tego należy dodać koszt opału, obudowę kominka i jednorazową opłatę za specjalistę od zakładania tychże źródeł ogrzewania. Cena całościowa waha się nawet do 10 tysięcy złotych. To spore koszty, ale, w połączeniu kominka z innym źródłem ciepła, daje ciekawy i satysfakcjonujący efekt, zwłaszcza dla ludzi, którzy lubią widok kominka w pokoju dziennym. Niemniej jednak postawienie kominka wiąże się z dużą aktywnością. Trzeba z wyprzedzeniem załatwić opał i miejsce, w którym będzie można je składować. Wbrew pozorom to nie jest taka prosta sprawa, ponieważ takie miejsce musi być odpowiednio przygotowane. Mokre drewno rozpala się długo, a samo rąbanie na mniejsze kawałki drewna jest bardzo uporczywe. Jeżeli jesteśmy ludźmi, którzy nie boją się podejmować tych czynności praktycznie codziennie i co kilka godzin, taki kominek z płaszczem wodnym, niezależnie od ceny, jest dla nas. Jeżeli jednak nie będziemy w stanie poradzić sobie z tym dodatkowym obowiązkiem, może nas on przerosnąć.

Kominek z płaszczem wodnym i innym urządzeniem

Według powszechnych dostępnych informacji na temat kominków z płaszczem wodnym, warto w domu zamontować tradycyjny kominek gazowy, który będzie niejako współpracował z tym pierwszym urządzeniem. To dość spora inwestycja, ale pozwala nam zabezpieczyć dom przed dłuższymi wyjazdami, podczas których nikt nie mógłby zająć się posiadłością. Takiej ciągłości w dokładaniu drewna, sprzątaniu popiołu wymaga właśnie kominek z płaszczem wodnym. Chociaż cena za ogrzewanie jest bardzo niska, niższa od ceny blokowego ogrzewania, to w zamian musimy bardzo długo napracować się przy nim, by był wydajny, a także by w domu panowała odpowiednia temperatura, razem z temperaturą wody.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments