kuchnia biało czarna

Kuchnia biało czarna to doskonale rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć ład, elegancję i nowoczesność w jednym. Paradoks czerni i bieli, dwóch kontrastujących ze sobą kolorów, które równocześnie idealnie ze sobą współgrają, daje nieskończone możliwości aranżacji wnętrza, utrzymując je przy tym cały czas na wysokim poziomie piękna. Nie tylko domownicy zachwycą się takim wystrojem. Wymagający gość także z uznaniem pokiwa głową, chwaląc naszą pracę i kreatywność.

Piękno duetu kolorów w kuchni

Lśniące, lustrzane płytki, w których odbija się rzeczywistość, tylko potęgują doznania estetyczne związane z tak urządzonym pomieszczeniem. Aby kuchnia nie przytłaczała, warto postawić na przewagę bieli, która optycznie powiększa pomieszczenie. Jeśli jednak dysponujemy sporą przestrzenią, śmiało możemy postawić na czerń. Blaty w tym kolorze, błyszczące lodówki czy elektryczne piekarniki to tylko niektóre elementy, nad którymi warto pomyśleć przy urządzaniu czarno białej kuchni. Hitem będzie również ściana pomalowana czarną, tablicową farbą i zapełniona sentencjami wypisanymi białą kredą. Sprawdzi się jako element dekoracyjny, wprowadzi do wnętrza odrobinę ciepła, posłuży jako tablica na listę zakupów, miłosne, codzienne wyznania, a nawet pole do popisu dla dzieci. Dosyć surową w odbiorze, nowoczesną kuchnię czarno białą ożywią i ocieplą także akcenty w jednolitych kolorach, porozrzucane ciekawie po kuchni. Podkreślenie kolorów dodatkami także jest w modzie.

Tylko czerń i biel?

Wiadomo, że do tych dwóch przeciwstawnych barw pasuje tak naprawdę każda inna. Świetnie współgrają z turkusem, żółcią, pomarańczą czy czerwienią. Wystarczą krzesła w nowoczesnym designie albo jednolite pojemniki na żywność, by poczuć w takiej kuchni odrobinę magii. Nie trzeba zatrudniać projektantów, by stworzyć wymarzoną kuchnię we własnym domu. Wystarczy też trzymać się kilku zasad, wśród których najważniejszą jest brak przesady, i nowoczesna, czarno biała kuchnia będzie cieszyć nasze oczy na długie lata.