Dark pillow on white king-size bed in bright bedroom with pink curtains and poster on wall

Praktycznie w każdym mieszkaniu jest, chociażby jedno takie pomieszczenie, w którym promienie słoneczne utrudniają codzienne funkcjonowanie. Słońce, wpadając do wnętrza, może odbijać się od mebli i akcesoriów, rażąc w oczy. Rozwiązaniem tego problemu są zasłony zaciemniające.

Zasłony zaciemniające – do każdego pomieszczenia
Zasłony zaciemniające świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. W salonie ochronią oczy domowników przed promieniami słonecznymi odbijającymi się w telewizorze. W jadalni pozwolą na spokojne spożycie posiłków bez obaw o oślepianie. W sypialni nie tylko zablokują wpadanie promieni słonecznych, ale także ochronią przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Idealnie sprawdzą się również podczas pełni księżyca, kiedy to jasność wlewa się do sypialni, przeszkadzając w śnie. Sięgają po nie także osoby, które uwielbiają ucinać drzemki w ciągu dnia. W gabinecie pozwolą na schronienie się przed słońcem i skupienie na pracy. Nie wyobrażają sobie bez nich funkcjonowania osoby cierpiące na częste migreny.

Contemporary bedroom and workspace teenager room with orange curtains

Zasłony zaciemniające występują w różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu można je bez trudu dobrać do wystroju wnętrza czy też barwy innych elementów dekoracyjnych w pomieszczeniu. Wbrew pozorom nie tylko ciemne tkaniny dobrze zaciemniają. Również jasne, grubsza materiały idealnie sprawdzą się w tej roli.

Zasłony zaciemniające – co warto o nich wiedzieć?
Oprócz właściwości zaciemniających zasłony stanowią idealne dopełnienie wystroju każdego wnętrza. Bez trudu wkomponują się w pomieszczenia utrzymane w stylu nowoczesnym, tradycyjnym czy klasycznym. Ich minimalistyczne wzornictwo nada mieszkaniu elegancji oraz luksusu. Zasłony zaciemniające sprawią, że okno będzie prezentowało się o wiele atrakcyjniej.

Aby zapobiec gnieceniu się tkaniny podczas suszenia, wystarczy wyprać zasłonę w niskiej temperaturze w pralce i powiesić ją jeszcze wilgotną na karniszu. Wówczas materiał samoistnie się rozprostuje, a my unikniemy konieczności używania żelazka. Zasłony zaciemniające są łatwe w użytkowaniu. Nie trzeba ich czyścić w specjalny sposób czy też prasować. Najczęściej wyposażone są w specjalne kółka-przelotki, które ułatwiają zawieszanie. To z pewnością oszczędność czasu, który można przeznaczyć na inne obowiązki domowe lub po prostu odpoczynek.