Udało się – kupiłeś mieszkanie w Warszawie! Jednak zanim nowe pomieszczenia będzie można nazwać domem, przyda się dostosowanie mieszkania do swoich potrzeb i preferencji. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego zakres prac może być naprawdę bardzo szeroki. Co może wejść w skład takiego remontu?

Okna i drzwi

Drzwi wejściowe do mieszkania to swoista wizytówka znajdujących się za nimi wnętrz. Dobre, nowoczesne drzwi zapewniają także bezpieczeństwo mieszkańców. Warto wymienić je w ramach kompleksowego remontu. Niestety w Warszawie panuje hałas, pochodzący między innymi z intensywnego ruchu drogowego i nie tylko. Wymiana okien na bardziej szczelne, termicznie i akustycznie, znacząco zwiększy komfort mieszkania.

Wymiana, ulepszanie instalacji

Im starsze jest mieszkanie, tym dokładniej trzeba sprawdzić stan instalacji grzewczej, wodnej, elektrycznej oraz gazowej. Najlepiej przeprowadzić remont instalacji przed wprowadzeniem się, gdyż taki remont niejednokrotnie wymaga kucia ścian w różnych pomieszczeniach, co wiąże się z koniecznością znalezienia innego miejsca zamieszkania na czas wymiany instalacji.

Łazienka

Pomieszczenie wyjątkowe – łazienka wymaga zastosowania innych materiałów, doprowadzenia odpowiednich instalacji, musi być funkcjonalna i ładna. W łazience można dokonać wymiany białej armatury, położyć nowe płytki, glazurę lub terakotę, pomalować ściany i sufit. Popularnym rozwiązaniem jest stworzenie podwieszanego sufitu, dzięki czemu łazienka jest niższa i łatwiej ją ogrzać, a przy okazji można zamontować praktyczne oświetlenie LED.

Kuchnia

Kolejne bardzo ważne pomieszczenie, w którym wykorzystywane są różnego rodzaju materiały do zadań specjalnych. Tu najczęściej wykorzystywane są wszystkie instalacje założone w mieszkaniu. Malowanie i tynkowanie ścian i sufitu, glazura na podłodze i często także na części powierzchni ścian, i wiele innych prac musi być wykonane, żeby kuchnia była estetyczna i przede wszystkim – praktyczna.

Pokoje

Równe ściany można uzyskać przez położenie gładzi, instalację płyt kartonowo – gipsowych, malowanie, montaż paneli lub innego typu podłóg, a także wiele innych prac wykończeniowych. Możliwości aranżacji wnętrz są niemal nieograniczone! W Warszawie pracują specjaliści od remontów, którym możesz powierzyć wykonanie tak kompleksowej przemiany i niedługo później cieszyć się nową jakością mieszkania!