poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPoradnikiWnętrzarskie trendy w 2020 roku - kolory, meble i dodatki

Wnętrzarskie trendy w 2020 roku – kolory, meble i dodatki

Trendy w aranżacji pomieszczeń nieustannie się zmieniają. Projektanci wprowadzają wiele nowych pomysłów, które szybko zaczynają dominować w nowoczesnych wnętrzach. W sezonie 2020 jest to szczególnie widoczne, ze względu na dużą różnorodność dostępnych rozwiązań. Decydując się na zmianę wystroju pomieszczeń, warto zainspirować się najmodniejszymi kolorami, meblami i dodatkami. Pod tym względem rok 2020 stawia przede wszystkim na efektowny styl oraz dużą funkcjonalność.

Trendy kolorystyczne w 2020

W 2020 roku najmodniejsze są wyraziste kolory. W aranżacji wnętrz dominują palety mocnych barw w wielu różnych odcieniach. Zapewniają one niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne, dzięki czemu nadają wnętrzom unikalnego charakteru. Poza ciemnymi kolorami, w 2020 roku królują również barwy ziemi, inspirowane elementami natury – drewnem, piaskiem czy błękitem nieba. Szczególną popularnością wyróżnia się dąb sonoma. Nie bez znaczenia pozostaje zieleń, która jednoznacznie kojarzy się z roślinnością. Wystrój o takiej kolorystyce wpasowuje się w nurt ekologiczny, który również wiedzie prym w obecnym sezonie. Dużym powodzeniem cieszy się zwłaszcza nowoczesny odcień zieleni – tzw. neo mint. Kolory we wnętrach dotyczą nie tylko ścian, ale również elementów wyposażenia. Starannie dobrane meble białe doskonale prezentują się na tle oryginalnie zaaranżowanej przestrzeni w mocniejszych odcieniach.

Trendy meblarskie w 2020 roku

W ofercie mebli i tekstyliów również znaleźć można wiele inspiracji na sezon 2020. W tegorocznych aranżacjach nie brakuje miejsca dla klasycznego wyposażenia z drewna, które charakteryzują się elegancją oraz solidnością. Połączenie klasyki z wyrazistymi kolorami jest w stanie ożywić każde wnętrze. Swoją drogą młodość przeżywa chociażby meblościanka. Jeszcze niedawno ustępowała ona miejsca bardziej nowoczesnym rozwiązaniom, jednak obecnie prezentuje się niezwykle oryginalnie. Geometryczne, proste formy nadają niebanalnego charakteru każdemu pomieszczeniu. Do kluczowych wytycznych przy aranżacji pomieszczeń należy także trwałość oraz solidność mebli. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wyposażenia użytkowego, jak np. komoda czy witryna. Budżetowe, składane z płyt meble zastępowane są znacznie wytrzymalszymi modelami z naturalnego drewna.

Trendy w dodatkach 2020

Pod względem dodatków wnętrzarskich, w 2020 roku dominują elementy łączące w sobie klasycyzm i postmodernizm. Szczególnym powodzeniem cieszy się dekor w geometrycznej formie. Dotyczy to zarówno detali w rodzaju stolików, uchwytów do szafek czy dywanów, jak i elementów wielkoformatowych – tapet, tapiserii, kilim czy płytek podłogowych i ściennych. Motywy geometryczne są w stanie efektownie ożywić nawet najbardziej stonowane wnętrza, stanowiąc idealną przeciwwagę dla akcentów naturalnych. Pośród klasycznych dodatków warto wyróżnić także różne elementy architektoniczne i proste sztukaterie. Projektanci łączą je z nowoczesnymi rozwiązaniami, wprowadzając do oferty nietuzinkowe stojaki, kwietniki oraz inne akcesoria w niebanalnej formie. Nie tylko nadają one sznytu całej aranżacji, ale też zapewniają dużą wygodę użytkowania.

Trendy aranżacyjne w 2020 roku

W 2020 roku zwrot w stronę ekologii wynika z troski o środowisko. Zastosowanie naturalnych materiałów w postaci drewna, wikliny oraz tworzyw pochodzących z recyklingu przekłada się także na większy minimalizm pomieszczeń, w których zaczyna królować prostota aranżacyjna. Rok 2020 pozwala mimo to na dużą swobodę w kwestii doboru wystroju. Królujące w nim motywy, wzory i akcenty zyskują niesłabnącą popularność. Nie bez znaczenia pozostają produkty, które mimo dużego znaczenia dla estetycznej aranżacji pozostają niezwykle wielofunkcyjnym wyposażeniem. Należą do nich meble modułowe, składające się pojedynczych elementów utrzymanych w jednolitym stylu. Ich rozbudowaną ofertę posiada sklep Domekon (https://domekon.pl/). Poza walorami wizualnymi, posiadają one wiele innowacyjnych funkcji i mogą być w dużym stopniu poddawane modyfikacji.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments