niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaŁazienkaNowoczesna łazienka z prostokątną wanną – jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę?

Nowoczesna łazienka z prostokątną wanną – jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę?

Posiadanie wanny daje liczne korzyści. Pozwala wziąć dłuższą kąpiel i odprężyć się po długim, wyczerpującym dniu, poczytać książkę oraz urządzić sobie domowe SPA. Zdecydowanie najpopularniejszymi rozwiązaniami są obecnie wanny prostokątne. Ich dostępność w różnych rozmiarach oraz obecność dodatkowych funkcji, w tym hydromasażu, pozwala na idealne dopasowanie wanny do warunków panujących w pomieszczeniu oraz wymagań jego użytkowników.

Kompaktowe wanny prostokątne w małych łazienkach

Wanny prostokątne są idealnym wyborem do małych łazienek, gdzie liczy się każdy dostępny centymetr powierzchni. Odpowiednich rozmiarów wanna zamontowana bezpośrednio przy ścianie pozwala w optymalny sposób wykorzystać wolną przestrzeń bez konieczności rezygnacji z wygody i komfortu, jakie dają długie kąpiele w pachnącej pianie. Posiadacze niewielkich łazienek najczęściej wybierają klasyczne białe wanny prostokątne wykonane z akrylu. Jest to lekki i przyjemny w dotyku materiał, który właściwie pielęgnowany zachowuje swój atrakcyjny wygląd przez długi czas.

Wanny akrylowe występują w szerokiej palecie rozmiarów, a doskonałą propozycją do niedużych łazienek są małe modele wanien prostokątnych Easy i Genova marki Roca. Osoby poszukujące kompaktowej wanny do naprawdę małego pomieszczenia mogą zaciekawić stalowe wanny prostokątne Contessa, z których najmniejszy posiada wymiary 1000x700x365 i bez trudu zmieści się nawet w najmniejszej łazience. Podobnymi wymiarami dysponują także wanny żeliwne z kolekcji Continental, które są również dostępne w ofercie marki Roca.

Wanny prostokątne idealne do przestronnych łazienek

Osoby będące szczęśliwymi posiadaczami większych i bardziej ustawnych łazienek mogą sięgnąć po większe wanny prostokątne. Szczególnie polecanymi rozwiązaniami są tu wanny akrylowe, które posiadają bardzo dobry stosunek jakości i ceny oraz są rozwiązaniami na długie lata bezproblemowego użytkowania. Wybierając większą wannę warto zwrócić uwagę na jej dno oraz wybierać rozwiązania antypoślizgowe, które podniosą komfort i bezpieczeństwo brania kąpieli. W dno antypoślizgowe wyposażone są m. in. żeliwne wanny prostokątne Tampa marki Roca, z kolei modele Malibu i Haiti oferują także dodatkowe uchwyty. Właściwości antypoślizgowe znajdziemy także w wannach stalowych z kolekcji Lun, Duo Plus, Swing oraz Princess.

Bardzo ciekawym i wartym zainteresowania rozwiązaniem, które świetnie sprawdzi się w większych łazienkach, są wanny prostokątne Spiro. Jest to nowa na rynku wanna kompozytowa przeznaczona do zabudowy z cienkim rantem, wykonana z materiału Stonex. Jej znakiem rozpoznawczym jest nowoczesna i odważna bryła oraz wąskie krawędzie, których szerokość wynosi zaledwie 15 mm. Wanna wykonana jest z innowacyjnego materiału Stonex, który posiada unikalną strukturę nawiązującą do naturalnego kamienia. Jego zaletą jest wysoka wytrzymałość i trwałość, gładka powierzchnia zapobiega natomiast gromadzeniu się bakterii sprzyjając utrzymaniu wanny w idealnej czystości.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments