Okiennice drewniane – jakie wybrać?

Okiennice drewniane są wyborem, na który decyduje się coraz więcej właścicieli zarówno domów, jak i mieszkań. Z jednej strony na ich korzyść przemawiają kwestie czysto funkcjonalne. Bowiem drewniane okiennice wewnętrzne stanowią doskonałą alternatywę dla bardziej tradycyjnych zasłon, żaluzji, a nawet rolet. Chronią one zarówno przed słońcem, jak i stanowią istotną barierę dla ciekawskich osób (sąsiadów, przechodniów itp.) – znajdujących się po drugiej stronie okien. Nie bez znaczenia pozostaje także ich design – będący drugi, jakże ważnym czynnikiem, który przekonuje do wyboru właśnie tego rozwiązania. Okiennice montowane wewnątrz, stanowią świetny sposób na aranżację wnętrza – wprowadzenie do niego nietypowego lub jak kto woli – bardzo klasycznego stylu. W tym artykule podpowiemy Ci, w jaki sposób wybrać drewniane okiennice wewnętrzne, które idealnie odnajdą się w Twoim domu bądź mieszkaniu. Zapraszamy do zapoznania się z całym wpisem!

Wzór okiennic, który z powodzeniem wkomponujesz w swoje wnętrze

Większość drewnianych okiennic wewnętrznych produkowanych jest na indywidualne zamówienie każdego klienta. Bez problemu zatem, mogą one przyjmować kształt klasycznych prostokątów, półkoli, a nawet trójkątów.

To oznacza, że nie musisz się przejmować ewentualnym niedopasowaniem poszczególnych elementów. Firma, do której się zgłosisz, zjawi się u Ciebie, aby dokonać wszelkich pomiarów i przygotować shuttersy idealnie skrojone do Twojego wnętrza.

Kolor okiennic, który dopasujesz do innych elementów

Wbrew pozorom, wybór koloru drewnianych okiennic nie ogranicza się jedynie do barw związanych z samym drewnem. Wręcz przeciwnie, albowiem dzięki specjalistycznym farbom lub okleinom, tego rodzaju rozwiązania aranżacyjne mogą przyjmować różne kolory. Dopasowane zarówno do stylu, jak i kolorystyki wnętrza, w którym mają się znaleźć.

Największą popularnością cieszą się oczywiście białe okiennice – odpowiadające za rozjaśnienie oraz “czystość” wnętrza. Jednak każdy klient może dopasować je do swojego gustu, jak i preferencji. Wybierając spośród brązów, kremów, różnych odcieni szarości, czerni, a nawet bardziej ekstrawaganckich i odważnych: czerwonych, żółtych, niebieskich, zielonych itp.

Dodatkowe funkcjonalności, które ułatwią korzystanie z drewnianych okiennic

Drewniane okiennice wewnętrzne to nie tylko piękny wygląd i skuteczna ochrona przed słońcem oraz wzrokiem sąsiadów bądź przechodniów. To także dodatkowe opcje pozwalające na wygodne, szybkie i sprawne ich użytkowanie.

W tym aspekcie, na szczególną uwagę zasługują ruchome elementy (listwy), które (w zależności od typu zastosowanych shuttersów) – można regulować. Decydując tym samym o kącie nachylenia, a co za tym idzie – ilości światła wpadającego do danego pomieszczenia.

Większość oferowanych na rynku rozwiązań posiada też mechanizmy szybkiego otwierania oraz zamykania całych okiennic. To z kolei pozwala na swobodny dostęp do okien, balkonów, jak i tarasów. Czyli aspekt szczególnie istotny w ciepłych miesiącach (na wiosnę i lato).

Dostawca okiennic, który zadba o to, aby służyły Ci przez wiele lat

Ostatnim, ale niemniej ważnym czynnikiem towarzyscy wyborowi okiennic jest także firma, która zajmie się ich wykonaniem oraz produkcją. To na niej, w dużej mierze spoczywa odpowiedzialność za to, jak będą wyglądały, jak będą działały, a przede wszystkim – jak długo będą Ci służyły Twoje wymarzone shuttersy.

Dlatego, przed podjęciem ostatecznej decyzji, koniecznie upewnij się, że firma, której chcesz zlecić to zadanie – naprawdę zna się na swojej pracy. Sprawdź jej ostatnie realizacje, zapytaj o doświadczenie, a jeśli okaże się to konieczne – poproś także o przedstawienie kilku wybranych referencji.

W ten sposób unikniesz amatorów i zyskasz pewność, że Twoje drewniane okiennice wewnętrzne, będą takie, jak chcesz. Ładne, funkcjonalne, a przede wszystkim trwałe.

Drewniane okiennice wewnętrzne – prosto od profesjonalistów

Jeśli szukasz firmy, która ma lata doświadczenia, setki realizacji na koncie i tyle samo zadowolonych klientów – koniecznie odwiedź stronę: https://shutters.com.pl/. Pod tym adresem czekają na Ciebie wszelkie szczegóły związane z ofertą projektowania, produkcji i montażu nowoczesnych okiennic wewnętrznych. Kliknij i sprawdź!

Współpraca jest bardzo prosta i zamyka się w 3 krokach. W pierwszym ustal datę pomiarów. W drugim otrzymasz wycenę oraz projekt. W trzecim (po akceptacji poprzedniego), zjawi się u Ciebie zespół fachowców, którzy przeprowadzą instalację Twoich shuttersów!