poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaDekoracjeUnikalne dekoracje wykorzystujące tuby szklane

Unikalne dekoracje wykorzystujące tuby szklane

Ozdoby wypełnione kwiatami są modnym detalem o każdej porze roku. W związku z tym warto sięgnąć po tuby szklane, których wyjątkowa różnorodność sprawia, że z powodzeniem dopasujesz je do każdego typu przestrzeni, a także stylu aranżacji wnętrz. Na jakie modele warto postawić i jak je wykorzystać? Na to pytanie odpowiedziano poniżej.

Niezwykłe kształty szklanych tub

Należy pamiętać, że tuby szklane, takie jak np. https://alleglass.pl/pl/c/Wazony-Cylindry/31 są niezwykle uniwersalnym elementem dekoracyjnym. W udany sposób zdobią każdy typ wnętrza oraz idealnie wpasowują się w różnorodne aranżacje pomieszczeń. Wyróżnić można zróżnicowane kształty tub szklanych, do najczęściej występujących należą:

  • Proste;

  • Zwężane do dołu;

  • Ścięte przy wylocie.

Tuby ze szkła różnią się między sobą wysokością, co sprawia, że z powodzeniem możesz umieścić je zarówno na stole, jak i meblach. Coraz częściej wybiera się również wyższe ozdoby, które idealnie sprawdzą się jako dekoracja stawiana na podłodze. Zajmują niewiele miejsca, a dzięki temu możesz ozdobić przestrzeń, nawet gdy Twoje mieszkanie nie należy do bardzo dużych.

Dekoracje do tub ze szkła

Wybierając tuby szklane, należy pamiętać, że są one przeznaczone na roślinne ozdoby. Zazwyczaj umieszcza się w nich żywe kwiaty, a pojemniki wypełnia wodą. Zimą najczęściej stosuje się sztuczne ozdoby, a one wciąż prezentują się znakomicie. Wyjątkowa przejrzystość szkła sprawia, że elementy dekoracyjne mogą wypełniać całe wnętrze tub, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić w nich coś innego niż kwiaty. Tuby szklane można wykorzystać do przygotowania aranżacji z pływającymi świeczkami. Na dnie naczynia należy położyć różę, wypełnić je wodą (ponad stan kwiatu) i postawić zapaloną świeczkę. W ten sposób jesteś w stanie stworzyć niezwykle romantyczną atmosferę.

Uniwersalne zastosowanie szklanych tub

Zależy Ci na stworzeniu wyjątkowej aranżacji przestrzeni domu, hotelu lub restauracji? Wysokie tuby szklane będą pełnić funkcję wazonów wypełnionych cudownymi dekoracjami i kwiatami. Rozwiązanie pozwala na niezwykle szybkie stworzenie wielu kompozycji wypełniających przestrzeń wyjątkowym pięknem. Co więcej, zawartość szklanych tub może być wymieniana w zależności od pory roku i pojawiających się pomysłów oraz potrzeb. Warto przy tym zauważyć, że jest to rozwiązanie znajdujące zastosowanie w każdej przestrzeni. Nie musisz się ograniczać wyłącznie do swojego domu. Jeśli masz możliwość ozdobienia biura, postaw na dekoracyjne tuby ze szkła. Są niezwykle uniwersalne, więc aranżację możesz zmieniać w zależności od pory roku, a w przypadku zmiany pracy, zawsze możesz ją zabrać ze sobą.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments