kuchnia styl skandynawski

Kuchnia w stylu skandynawskim to przede wszystkim wygodna praktyczność i urokliwe piękno. Kuchnia w tej aranżacji odznacza się wyjątkową jasnością i przestrzenią, którą potęguje biel i światło, wpadające przez okna nieosłonięte przez firany. Kuchnia i styl skandynawski to połączenie wyjątkowe i warto właśnie tak aranżować to pomieszczenie, nawet w bloku.

Kuchnia skandynawska – kolory i przestrzeń

Styl skandynawski charakteryzuje się ciekawymi, jasnymi kolorami. Zaraz koło bieli, bardzo ważnym kolorem jest szarość, ciekawe brązy, a nawet czerń, której zadaniem jest podkreślenie pierwszej barwy. Brakuje w niej czerwieni i innych, wyrazistych kolorów. Można zdecydować się na połączenie drewna z białymi meblami, przy czym drewno, zwłaszcza na blacie, powinno mieć nieco ciemniejszą barwę, bardziej chłodną. Poza tym płytki lub podłoga mogą mieć różne odcienie szarości, która podkreśli pomieszczenie. Przestrzeni nie potrzebujemy aż tak wiele – wystarczy, że optycznie powiększymy wnętrze. Można to zrobić poprzez odsłonięcie okna. Duże, ładne futryny mogą być ozdobione bardzo krótką firaną. Podstawą takiej aranżacji jest pozwolenie, aby światło wchodziło do pomieszczenia i mocno oświetlało. Dzięki temu promienie odbiją się od jasnych mebli i rozświetlą kuchnię.

Dekoracje – styl skandynawski w kuchni

Dekoracje, które pasują do tego stylu, mogą być różnorodne, ważne jest jednak to, by kolory były spokojne i wyważone. Idealnym materiałem do ozdoby kuchni, to znaczy do płytek między meblami, do kuchennych dodatków, doniczek i tak dalej, jest kamień dekoracyjny, kamień naturalny bądź drewno. Bardzo klimatyczne są doniczki z kamienia, które ładnie kontrastują z ciekawymi i zielonymi roślinami. Drewno pasuje nie tylko jako materiał na mocny i wytrzymały blat, ale także na szerokie parapety, które są dobrze wyeksponowane przez brak firan w oknie, ograniczających widoczność. Takie dodatki potrafią stworzyć właściwy klimat dla stylu skandynawskiego, dlatego warto w nie inwestować. Kamień dekoracyjny wpasuje się w każdą ścianę, dodatkowo podkręcając aranżację. Domownicy będą zachwyceni!