aranżacja małej łazienki z prysznicem

Aranżacja małej łazienki z prysznicem jest jednym z najlepszych pomysłów na urządzenie małej łazienki. Nowoczesne prysznice spełniają marzenia o wygodzie większości ludzi, a przy tym nie zabierają tak miejsca, jak wanna. Wiele z nich, w brodziku, ma przygotowane specjalne siedzisko. Brodziki potrafią być też bardzo wysokie, dzięki czemu idealnie służą do wykąpania w nich małego dziecka. Każdy model jest funkcjonalny, wystarczy odpowiednio go zaaranżować w małej łazience.

Pomysłowe wykorzystanie prysznica

Aktualnie mamy bardzo wiele modeli pryszniców na polskim i zagranicznym rynku. Czasami prysznicem jest specjalne obniżenie podłogi, tak, by woda spływała do wyznaczonego spływu. Czasami jest to bardzo wygodny brodzik, w którym spokojnie można usiąść i się odprężyć, włączając wodoodporne radio, wbudowane w mechanizm prysznica. Kabina prysznicowa w małym pomieszczeniu powinna być przezroczysta, by optycznie powiększyć przestrzeń. Oprócz tego, taka kabina wygląda bardzo elegancko, nadając łazience niepowtarzalny charakter. Nie ograniczajmy się i kupujmy prysznica, którego wymiary wynoszą mniej niż 80x80cm. Zdarzają się mniejsze brodziki, w których ledwo mieści się jedna osoba, a odwrócenie się w nim graniczy z cudem. Takie zażywanie kąpieli nie jest niczym przyjemnym. Wręcz przeciwnie – utrudnia nam życie i rozdrażnia.

Kolorystyka w łazience z prysznicem

Ładny prysznic jest sam w sobie ozdobą łazienki i warto o nim myśleć w takich kategoriach. Aby podkreślić jego piękno, wcale nie trzeba malować ścian na jasne, prawie białe kolory. Warto zainwestować w ciekawe, jednolite płytki, które zabudują nam ściany w prysznicu bądź koło dużego lustra. To interesujące rozwiązanie sprawi, że nie tylko sam prysznic, ale i cała łazienka będzie przyciągał wzrok. Im bogatszy, ciekawszy panel prysznicowy, tym piękniejsza będzie łazienka w sposób nowoczesny i niebanalny. Takie współczesne wystroje ceni sobie właśnie mały metraż. Mało dodatków, a więcej przemyślanych, ściennych ozdób, które uratują każde wnętrze.