dekoracje do salonu

Salon to miejsce, w którym przede wszystkim wypoczywamy. Chcemy, aby wypoczynek był porządny. Wiemy, że najlepiej wypoczywa się w przepięknych wnętrzach. Aby nasz salon był interesujący dla gości, warto zastanowić się, jakich dodatków użyć, by podkreślić aranżację i styl pokoju dziennego.

Dekoracje na ścianę

Przede wszystkim – ściany. W każdym salonie przyda się ozdobny zegar i piekny obraz, doskonale komponujący się z wizją przestrzenną wnętrza. Kupując obrazy wspieramy lokalnych i rodzimych twórców, dlatego warto poszperać w Internecie i znaleźć młodego artystę, który maluje nowocześnie i przyjemnie. Jeżeli nie lubimy sztuki nowoczesnej, warto zakupić reprodukcję słynnego obrazu, która będzie mogła zawisnąć w naszym eleganckim pokoju dziennym. To dobry pomysł dla artystów. Jeżeli jednak nie jesteśmy zainteresowani obrazami, warto zastosować do ozdoby ścian w salonie na przykład tapetę lub kamień dekoracyjny, który bardzo dobrze sprawdzi się w tej roli, a także w roli wykończenia pomieszczenia. Oprócz typowo graficznych dekoracji, warto zakupić lampki bądź cotton balls – lampki w bawełnianej odsłonie. Ten dodatek ubarwi pastelowe i jasne pomieszczenia, w których dominują stonowane kolory.

Dekoracje na komodę

Kwiaty. Dlaczego warto na nie postawić? Ponieważ nigdy się nie nudzą, nie są też trwałe, dlatego warto je wymieniać. Do tego dokupujemy oryginalny flakon lub wazon, który pasuje do naszego wnętrza. Za pomocą tych dwóch elementów, w salonie będą zawsze świeże kwiaty. Przykładowo na wiosnę staną na komodzie bukiety tulipanów, na lato zawitają goździki i róże, zaś na około jesienny okres – słoneczniki, witające nas ciepłem. Kwiaty w doniczkach, ozdobne, a także sukulenty to dobry pomysł na utrzymanie ciekawej aranżacji w jasnym salonie – sukulenty można wsadzić w ozdobne donice, szklane. Na rynku dostępne są w kilkudziesięciu różnych odmianach i, co najważniejsze, kolorach. To pozwala na stworzenie swojej wyjątkowej kompozycji, która cały czas się rozwija.