dekoracje do pokoju

Każdy z pokojów w naszym domu ma swoją odmienną aranżację i styl. Nie każdy lubi się powtarzać, tak jak nie każde dziecko lubi styl rustykalny czy romantyczny. Warto, zwłaszcza podczas dobierania dekoracji do pokoju, skupić się na potrzebach osoby, która w nim mieszka.

Dekoracje do pokoju dla dziecka

Najlepszą i atrakcyjną dekoracją do pokoju dla dziecka jest przede wszystkim zabawka. Zabawki to element jednocześnie dekoracyjny i praktyczny. Jeżeli jest to figurka, warto postawić ją w widocznym miejscu, na komodzie, tak, aby cieszyła oko najmłodszych. Bardziej praktycznymi ozdobami będą wszelkie organizery na zabawki. Chodzi tutaj przede wszystkim o materiałowe wkłady do szafy, których można użyć także na zewnątrz mebla, wieszając je w przygotowanym miejscu. Taki organizer umożliwi utrzymanie porządku i ładu wśród zabawek dzieci, przez co nie będą one trudne do znalezienia. Również ciekawym, ale sprawiającym więcej chaosu sposobem, jest wykorzystanie pudeł – plastikowych i papierowych. Można je zakupić nawet w sklepie budowlanym, nie tylko meblowym, dzięki czemu będą przyjemnie prezentować się w dziecięcym pokoju. Taką dekoracją może być jeszcze, jeżeli dziecko jest starsze, tablica korkowa, na której będzie mógł zamieszczać swoje wspomnienia w postaci rysunków, kartek okolicznościowych, widokówek od rodziny. Rozwiązanie w postaci tablicy korkowej jest nie tylko praktyczną dekoracją, ale pozwala także na pomysłowe tworzenie różnych artystycznych prac, na przykład gazetek z porami roku.

Dekoracja do pokoju dla dorosłych

Dorośli wbrew pozorom także potrzebują różnego rodzaju dekoracji i ozdób do pokojów. Wynika to z tego, że nie tylko meble tworzą stylowość i aranżację danego pomieszczenia. Bardzo ważną rzeczą są dodatki w postaci flakonów na kwiaty, obrazów, szkatułek, przeznaczonych do trzymania biżuterii. Jeżeli jesteśmy młodymi ludźmi, warto zainteresować się różnego rodzaju sztuką niszową, czyli taką, którą można zakupić u miejscowych artystów, rozkładających się najczęściej na rynku dużych miast. Warto postawić na coś nieoczywistego i nowoczesnego. Dodatkiem bardziej komercyjnym mogą być cotton balsy, czyli miękkie, materiałowe kule, które mają w sobie żarówkę, a ta świeci – wypełniając światłem wnętrze. Jeżeli lubimy bibeloty, warto na wolnej komodzie ułożyć przedmioty zrobione ze szkła, kolorowe słoniki na szczęście, świece zapachowe. Ozdobne półki także są ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza, jeżeli kochamy zaczytywać się w książkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here