kuchnia drewniana dla dzieci

Dzieci i kuchnia to połączenie idealne, zwłaszcza wtedy, gdy mamy wiele rodzinnych i kulinarnych jednocześnie tradycji. Zakup bądź zrobienie kuchni drewnianej dla dzieci to gwarancja sukcesu w przyszłości, kiedy to twoje dziecko będzie samodzielnie przygotowywać różnorodne posiłki, jednocześnie czerpiąc z tego ogromną radość i satysfakcję.

Własnoręcznie robione kuchnie drewniane

Jeżeli mamy dryg do różnego rodzaju montażów i sklejania, warto spróbować, nawet wraz z pociechą, stworzyć jego osobistą kuchnię z drewna, Taka kuchnia jest nie tylko wspaniałym prezentem, ale i pamiątką na lata, a także dowodem miłości. Jednak nie każdy dysponuje odpowiednimi materiałami, dlatego warto najpierw udać się do stolarza bądź do sklepu budowniczego i poprosić o odpowiednie wycięcie drewnianych elementów, które później złożą się na piękną kuchenkę. Tak pocięte drewno warto jeszcze wyszlifować, pomalować ochronną farbą i zacząć zbijać. Warto użyć do tego wkrętarki z wkrętami do drewna. Aby zrobić drzwiczki, należy dokupić małe, kilkucentymetrowe zawiasy i wkręcić je w drewno. Ten materiał jest na tyle miękki, że z pewnością damy sobie z tym radę. Malowanie zostawmy na koniec, poprośmy nasze dzieci o pomoc. Niech wykańczanie takiej domowej, dziecięcej kuchenki będzie wspólną, rodzinną zabawą.

Gotowe kuchnie drewniane dla dzieci

Jeżeli nie jesteśmy mocni w robótkach stolarskich, zwłaszcza na taką skalę – ni straconego. Pozostają nam do dyspozycji sklepy internetowe i stacjonarne, które w swojej ofercie posiadają dziecięce kuchnie. Warto zainteresować się każdym możliwym sklepem i porównać ceny tychże mebelków, ponieważ mogą one być bardzo wysokie, w zależności od modelu kuchenki. Przy wyborze zwróćmy uwagę na wielkość kuchenki, a także dodatkowe akcesoria w postaci koszyczków, mieszadeł czy drewnianego jedzenia, bez którego nie ma kulinarnej zabawy. Nie szukajmy tanich rozwiązań, ponieważ dokupywanie takich elementów również jest bardzo kosztowne i może się okazać, że niezbyt droga kuchenka niedługo zacznie się niszczyć i nie nadawać do zabawy.