kuchnia biała z drewnem

Drewno jest powszechnie uważane za ciekawy materiał, który dodaje ciepła każdemu pomieszczeniu. Jego funkcja dekoracyjna jest uniwersalna i różnorodna, pozwala na wiele ciekawych zastosowań i architektonicznych rozwiązań. W kuchni drewno sprawia, że aranżacja wydaje się być przyjazna, rodzinna i właśnie ciepła. W białej kuchni jest rozwiązaniem idealnym.

Biel i drewno w kuchennym zaciszu

Biel oznacza czystość, jest kolorem jednocześnie bardzo szlachetnym. Białe meble, wyglądające na delikatne, wręcz ażurowe, pasują do romantycznej kuchni, bardzo kobiecej. W takiej kuchni drewno mogłoby być na przykład materiałem, z którego zostałby zrobiony blat. Stworzony z drewna litego, wymagałby odpowiedniego traktowania i pielęgnacji, a także zabezpieczenia. Ten drogi blat zastąpiłby inny, tym razem z drewna klejonego, mniej naturalnego niż pierwsza propozycja. Bowiem drewno lite ma swój ciekawy wygląd – nie jest mocno wyszlifowane, widać piękne usłojenie. To dodatkowa ozdoba, która tak naprawdę nie potrzebuje innych dodatków do stylizacji. Można również drewnem obudować część białych mebli, żeby biel nie dominowała w pomieszczeniu, a uwypuklała piękno drewnianego materiału.

Kuchnia z bielą i drewnem

Ten duet kolorów robi niesamowity efekt, ale ważne jest, by nie przesadzić z żadnym z tych elementów. Nie należy też ich ukrywać, na przykład przez zbyt kwieciste czy kolorowe dodatki. W takiej harmonijnie wyglądającej kuchni warto docenić ten romantyczny nastrój. Pomieszczenie, zaaranżowane w ten sposób, będzie ciekawym miejscem, w którym nie będzie tylko i wyłącznie przymusu gotowania. W takiej kuchni można ciekawie spędzać czas, ucząc się rodzinnie pieczenia ciast i ciasteczek. W pewnym sensie taki wystrój wygląda bardzo elegancko i luksusowo, ponieważ drewno jest powszechnie uważane za wyjątkowy materiał, który potrafi cudownie ozdobić nasze wnętrza, ożywiając je i ocieplając jednocześnie. Warto więc zainteresować się takimi rozwiązaniami i skorzystać z bogactwa naszych surowców.