Sofa do salonu, jaką wybrać?

O tym, jak trudny jest wybór mebli do domu, wiedzą tylko te osoby, które są w trakcie remontu lub zmiany umeblowania mieszkania. To prawda, że obecnie wybór mebli i akcesoriów jest ogromny i wszystko mamy praktycznie od ręki. To jednak wcale nie ułatwia. Jak umeblować się praktycznie i ze smakiem? Dzisiaj pogadamy sobie o sofach do salonu. Jaką sofę wybrać, czym się kierować? O tym w tekście niżej!

Sofy do salonu: rodzaje

Kanapa rozkładana, a może narożnik? Sofy do salonu mają obecnie mnóstwo fasonów. Pierwszym zadaniem, przed jakim stoimy, jest dopasowanie wielkości i kształtu sofy do metrażu, jakim dysponujemy. Jakie rodzaje mamy do wyboru?

  • Kanapy rozkładane, czyli takie, które za dnia są piękną sofą do relaksu, a nocą zmieniają się w praktyczne łóżko do spania. To świetna alternatywa dla osób, które nie mają sypialni.

  • Kanapa narożna, która jest modna od wielu pokoleń. Wpasowuje się w przestrzeń i daje dużo miejsca. Świetna dla dużych rodzin lub domów, gdzie często pojawiają się goście.

  • Sofy nowoczesne to z kolei mniejsze, ale często bardzo stylowe elementy wystroju salonu. Są również jednymi z najdroższych rodzajów sof i kanap salonowych.

Sofy są stosunkowo drogie, dlatego warto dokonać rozsądnego zakupu: mebel powinien mieć dobrą jakość i nie niszczyć się podczas użytkowania.

Na co zwracać uwagę przy wyborze sofy do salonu?

Nawiązując do powyższego akapitu zaznaczamy, że sofa w salonie jest przecież używana codziennie, a przynajmniej w większości domów i mieszkań jest poddawana dużej eksploatacji. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze sofy do salonu?

  • Obicie. Wiemy, że niektóre materiały prezentują się pięknie i luksusowo, ale szybko stracą swoje walory, jeśli nie będą odporne lub łatwe w czyszczeniu.

  • Wielkość. Piękna, duża kanapa może zachwycać w sklepie, ale w małym saloniku będzie straszyć swoją monstrualnością. Analogicznie mała kanapa w dużym salonie będzie ginąć i wyglądać…śmiesznie.

  • Jakość wykonania. Jeśli macie okazję dotknąć i obejrzeć sofę na żywo, sprawdźcie, jak dobrze jest wykonana.

  • Cena. Sofy są drogie, ale często są dostępne w promocji. Warto sprawdzić, czy wybrana przez nas kanapa jest warta swojej ceny. Czy nie rozpadnie się po pierwszym miesiącu i czy na pewno sprawdzi się w naszym domu.

Oczywiście najważniejsze jest dopasowanie sofy do reszty mieszkania. Wybór sofy warto zostawić sobie na koniec. Najpierw montujemy podłogi, malujemy ściany i wybieramy dopasowane regały i szafki. Sofa ma być wisienką na torcie, jakim jest nasz nowiutki salon.

Sofy i kanapy, a wystrój wnętrz

Zapewniamy, że spodoba Wam się co najmniej kilka kanap i sof w każdym przeglądanym w sieci, czy stacjonarnie, sklepie. Każdy z mebli będzie miał zapewne inny design, inny rozmiar i kształt. Spędzicie godziny na podjęciu decyzji, a ostatecznie okaże się, że ta najpiękniejsza sofa wcale nie pasuje do Waszego mieszkania.

Nawet najprostszy wystrój wnętrz tworzy pewne ograniczenia i żeby czuć się dobrze we własnym salonie, trzeba podążyć za własnym gustem i jako takim porządkiem kompozycji.