Poszukiwanie domu czy mieszkania do kupna jest zajęciem czasochłonnym. Początkowo towarzyszy tej czynności duży zapał, ale po przejrzeniu dziesiątek a nawet setek ofert zaczyna on stopniowo zanikać, jeśli nie osiągnęliśmy zamierzonego efektu. Między innymi z tego powodu warto jest skorzystać z pomocy biura nieruchomości, która może okazać się nieoceniona. Jednak nie tylko kupujący, ale również sprzedający mogą liczyć na profesjonalną obsługę ze strony agencji.

Obsługa klienta na najwyższym poziomie

Agencje nieruchomości doskonale znają rynek kupna i sprzedaży, w obrębie którego działają. Obecne prezentacje, które mają do zaoferowania swoim klientom to już nie tylko profesjonalne sesje fotograficzne. Nowoczesne urządzenia, takie jak m. in. drony, pozwalają agencjom wyjść poza schemat i zaprezentować nieruchomości z zupełnie innej perspektywy. Wszystko po to, aby oferta domów do sprzedaży była jak najbardziej atrakcyjna i przyciągała wzrok większego grona potencjalnych nabywców. Ponadto, służą profesjonalnym doradztwem i opieką klientów na wszystkich etapach procesu sprzedaży i zakupu nieruchomości.

Wycena nieruchomości, finansowanie i załatwienie wszelkich formalności

Pośrednicy bardzo często świadczą dodatkowe usługi, które pomagają klientom kupić wymarzoną nieruchomość. Osoby będące poważnie zainteresowane zakupem domu, mieszkania lub posesji, ale niemające pewności czy są one prawidłowo wycenione, mogą zgłosić się do biura nieruchomości współpracującego z rzeczoznawcami, którzy dokonają rzetelnej wyceny.

Istniejące na rynku przez dłuższy czas, agencje nieruchomości (jak np. Biuro Sverum z Częstochowy), mają dostęp do ofert największych banków, dzięki czemu mogą pomóc w zdobyciu finansowania nieruchomości na korzystnych warunkach.

Dokumenty związane ze sprzedażą, zakupem czy wynajmem nieruchomości są bardzo skomplikowanymi formalnościami. Korzystając z usług agencji unika się błędów, które moglibyśmy popełnić działając na własną rękę.

Pomoc dla wynajmujących oraz najemców

Agencje nie tylko świadczą usługi w zakresie kupna i sprzedaży nieruchomości, ale także są wsparciem dla najemców i wynajmujących.

Osoba wynajmująca mieszkanie musi je odpowiednio przygotować na spotkanie z pośrednikiem, który sprawdzi, czy znajduje się w nim wyposażenie widniejące na spisie inwentaryzacyjnym oraz jaki jest jego stan techniczny. Następnie przygotuje ogłoszenie i zajmie się jego promocją. Pracownik agencji doradzi, jak zawrzeć umowę zgodną z zapisami ustawy dbając przy tym o interesy obu stron ją podpisujących.

Najemca korzystający z usług agencji nieruchomości może być pewny, że dzięki niej trafi do dzielnicy, z której będzie miał łatwy dojazd do pracy czy też na uczelnię. Natomiast samo mieszkanie będzie w możliwie jak najatrakcyjniejszej cenie. Ponadto pośrednik może sprawdzić dokumenty prawa własności do nieruchomości, aby najemca miał pewność, że lokal będzie podlegał wyłącznie jego użytkowi na czas wynajmu.

Agencje nieruchomości mogą nam pomóc na wielu płaszczyznach swojej działalności. Za ich pośrednictwem można nie tylko sfinalizować transakcję kupna-sprzedaży, ale również otrzymać m. in. pomoc w znalezieniu profesjonalnych projektantów wnętrz czy ekip remontowych, które sprawnie zmienią wygląd naszych czterech ścian.