środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaPomieszczeniaPokój DziecięcyPościel do łóżeczka 120x60 - pomysły na zakup

Pościel do łóżeczka 120×60 – pomysły na zakup

Wybierając pościel dla dzieci, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim należy zrobić szybkie rozpoznanie jakie pościele do łóżeczek są najbardziej wskazane i w jakim motywie je kupić, by nasz podopieczny był szczęśliwy i wieczorami chciał się kłaść do spania. Materiał, rozmiar, kolor pościeli dla malucha – to wszystko ma bardzo duże znaczenie!

Bawełna królową pościeli

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została stworzona pościel. Wybór mamy dość spory na polskim rynku, dlatego warto to zrobić z głową. Od razu wiemy, że pościel wykonana z satyny nie jest dobrym rozwiązaniem dla dzieci. Najbardziej odpowiednia jest bawełna, która ma wiele zalet, a mało wad. Najważniejszymi zaletami jest między innymi fakt, że się nie elektryzuje, nie uczula, a także jest higroskopijna. Pochłaniając wilgoć, jest bezpieczna dla skóry dziecka. Wady są tak naprawdę dwie, bawełna się kurczy, a także łatwo gniecie, przez co nie wygląda zbyt estetycznie po kilku, kilkunastu nocach. Zupełnie inaczej zachowuje się niż pościel z kory, ale ta druga nie jest za bardzo przyjemna. Przez swoją szorstkość i sztywność jest bardziej polecana ludziom dorosłym, a nie dzieciom, których skóra jest o wiele, wiele bardziej wrażliwa. Bawełna także zatrzymuje ciepło, co jest ważne dla kilkulatków. Ciepło i wygoda to najważniejsze wytyczne, którymi warto się kierować w tym wyborze!

Rozmiar pościeli do łóżeczka 120×60

Pościel do łóżeczka 120x60cm najlepiej jest dobierać większą niż wymiary łóżka. Jest to bardziej ekonomiczne i wygodne, ponieważ dzieci szybko rosną, a częste wymiany mogą być utrudnieniem. Dla niemowlaków i dzieci do lat pięciu poleca się zakup pościeli, na których nie ma wielu barwników, a które mogą uczulać wrażliwsze maluchy. Na początku lepiej kupić jednolitą pościel, ze względu na bezpieczeństwo naszego syna lub córeczki. Tych istotnych kwestii nie warto ignorować, ponieważ dobry sen w dużej mierze zależy od miejsca spania. Idealnie przyszykowane łóżeczko sprawi, że nasz maluch będzie przesypiał całą noc.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments