niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaSatyna bawełniana - najlepszy materiał na pościel 160x200

Satyna bawełniana – najlepszy materiał na pościel 160×200

Podczas wyboru pościeli, zastanawiam się głównie nad tym, jaki ma mieć ona kolor i z czego ma być uszyta. Kiedyś przecież podobno szyto pościele z żakardu! Aktualnie spora większość pościeli jest szyta z bawełny i jej odmian. Jednym z takich ciekawych materiałów jest satyna bawełniana, której sploty sprawiają, że całość jest lekko śliska i bardziej miękka niż sama bawełna, która, chociaż bardzo polecana, nie jest jedynym idealnym materiałem na pościel dla dorosłych ludzi.

Satyna bawełniana splotem?

Satyna kojarzy się z ekskluzywną i elegancką pościelą. Nie jest to wszędobylska bawełna, a coś na oko drogiego. Co będzie, jeżeli zdradzę, że takie nazwy to po prostu nazwy splotów, z których szyje się pościel? Zaskoczenie, prawda? Satyna nie jest tym śliskim, zimnym materiałem, a jedynie splotem. Nazwa satyna bawełniana jest używana wymiennie z satyną, żeby po prostu skrócić całą nazwę. Splot satynowy sprawia, że pościel, zwłaszcza o wymiarach 160×200, jest bardziej lśniąca, miękka. Jest też niesamowicie gładka w dotyku, zachęcając tym nas do szybkiego pójścia spać. Taka pościel nie klei się do ciała i jest przewiewna, a przy okazji niesamowicie szykowna. Dla osób gustujących w elegancji jest to idealny i tak naprawdę jedyny dobry wybór. Jedynym minusem takiego materiału jest to, że nie do końca trzyma ciepło, jest przeznaczona raczej na ciepłe miesiące, aniżeli na jesienne i zimowe wieczory.

Pielęgnacja pościeli w rozmiarze 160×200

Warto często wymieniać pościel i prać ją w średniej temperaturze, aby zachować jej kształt i czystość. Chociaż satyna bawełniana jest przepuszczalna, to jednak nadal pozostaje materiałem, pod którym codziennie spędzamy kilka godzin dziennie. Warto używać przy praniu specjalnych detergentów, które zachowają kolor naszej pościeli. Dzięki temu będziemy cieszyć się większą pościelą 160x200cm w idealnym stanie na wiele lat. Warto więc zakupić komplet pościeli z satyny bawełnianej, by zobaczyć, jak cudownie jest spać pod miękką kołdrą, z głową na lśniącej i pięknej poduszce.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments