niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPomieszczeniaOgródOgrodowa i drewniana huśtawka

Ogrodowa i drewniana huśtawka

Huśtawka ogrodowa? Marzenie wielu, nie tylko ze względu na jej piękno, ale i wygodę. Huśtanie się we własnym ogrodzie brzmi jak to spełnione marzenie – dlaczego by więc w nie nie zainwestować? Na rynku mamy wiele huśtawek ogrodowych, także drewnianych. Wystarczy wybrać dla siebie odpowiednią.

Drewniana huśtawka ogrodowa

Jak ją wybrać? Przede wszystkim należy zorientować się, ile mamy na nią miejsca. Nie chowajmy jej za drzewami i krzewami. Ustawmy ją w widocznym miejscu, tak, by było ją dobrze widać, ponieważ często takie huśtawki są bardzo ozdobne. Konstrukcje są bardzo różne. Często jest to tylko drewniana huśtawka, bez miękkiego materacu. Dodatek materacu jednak sprawia, że huśtanie się jest znacznie przyjemniejsze. Nowoczesne huśtawki potrafią pomieścić od dwóch do nawet sześciu osób, utrzymując świetnie ich ciężar. Na każdego człowieka przypada średnio 60 centymetrów, dlatego warto zauważyć, na ile osób pasuje wybrana huśtawka. Inwestycja w dobrą konstrukcję opłaci się na lata. Materace na zimę można zdejmować i zabierać do środka – tak, aby się nie zniszczyły. Dobrze zaimpregnowane drewno pozwoli na dłuższe życie naszej huśtawki, na co również warto zwrócić uwagę, zwłaszcza podczas jesieni i zimy. Jeżeli huśtawka ma wbudowany daszek – należy również zorientować się, czy nie jest to mechanizm zbyt słaby. W innym przypadku wiatr może go porwać.

Dlaczego drewniana?

Przy takiej huśtawce musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, ale też o tym, że drewno jest bardziej stabilne. Metal nie jest mocnym materiałem, który oprze się każdej wichurze – w przeciwieństwie do właśnie drewna, stąd duże zainteresowanie takimi właśnie huśtawkami. Niemniej jednak, musimy się liczyć, że i drewno ma swoje minusy, wcześniej wymienione. Jest jednak dużo piękniejsze i lepiej wpasuje się między rabatkami. Lepiej niż metalowa huśtawka, która wypadnie zbyt nowocześnie na tle kwiatów. Warto więc postawić na romantyczną tradycję, ponieważ ceny obu rodzajów huśtawek są bardzo podobne.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments