meble kuchenne klasyczne

Klasyka oznacza coś przyjemnego, a kuchnia w takim wydaniu musi być po prostu piękna. Jak się jednak za to zabrać, kiedy zewsząd zalewają nas meble robione pod nowoczesne dizajny, z frontami na wysoki połysk? Gdzie szukać pomysłów i inspiracji? Jeżeli kuchnia klasyczna, z maksymalnie klasycznymi meblami kojarzy ci się z domem rodzinnym, definitywnie powinnaś spróbować znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązania.

Klasyczne meble

Kojarzą nam się z bielą. Biel dominuje w klasycznych aranżacjach i nie da się tego ukryć. Z tym kolorem frontów zestawiamy drewniany blat, który sprawia, że wnętrze jest ciepłe i przyjazne. Gałki półek zazwyczaj również są drewniane, co idealnie uzupełnia całą kompozycję. Meble klasyczne cechuje piękno, którego brak na przykład nowoczesnym aranżacjom, dlatego polecamy je przede wszystkim miłośnikom takich mebli. Nierzadko można używać tych kolorów zamiennie – zmienia to jednak postać kuchni, nie oznacza to jednak, że pomieszczenie to jest mniej urodziwe. Fronty drewniane również mają swój osobliwy klimat, takie kuchnie kojarzymy z osobami starszymi. Takie wnętrze można rozweselić za pomocą ledów, które podświetlą blat właśnie. Możemy pokombinować z całym wnętrzem, to znaczy rzucić na ściany kolor, który będzie kontrastował z wszechobecną bielą. Dzięki temu połączymy tradycyjne, klasyczne aranżacje z nowoczesną, artystyczną formą. Nie będę to jednak typowo twórcze stylizacje, a coś pomiędzy, co również zainspiruje w kuchni.

Meble kuchenne

Podczas wyboru mebli musimy pamiętać o tym, że muszą być one przede wszystkim funkcjonalne i przetrwać pod naszymi rządami do kilkunastu lat, bez przerw i większych zniszczeń. Dlatego decydujmy się na zakup przede wszystkim porządnych mebli, nie tych tańszych, tworzonych ze sklejki. Te, pod wpływem wody, szybko mogą ulec zniszczeniu, a co za tym idzie, będziemy zmuszeni do pozbycia się ich w trybie wręcz pilnym. A nie tego oczekujemy po nowych szafkach. Wręcz przeciwnie – jesteśmy nastawieni na długie korzystanie z nich.