kuchnia w stylu prowansalskim

Lubię proste rozwiązania, które mogą zszokować. Takim rozwiązaniem jest pomysł na kuchnię w stylu prowansalskim, która podbiła moje serce kilkoma trafnymi szczegółami. Całość? Wstrząsa, od szczegółu do ogółu!

Styl prowansalski w kuchni

Styl prowansalski powinien się składać z kilku szczegółów. Zacznijmy od kolorów – możemy bawić się odcieniami bieli, brązu, błękitu, a także zieleni. Popularne meble to te zrobione z drewna. Mogą być toporne lub delikatne. Dopuszczalne są także żeliwne stoły i szafki, wszystko zależy od naszej wizji. Bardzo ważne jest rozjaśnienie pomieszczenia, dzięki czemu cała kuchnia będzie dobrze wyeksponowana. Takie dostosowanie powoduje, że wnętrze pięknieje o każdej porze dnia, a nie tylko rano czy w południe. Jeżeli zaś chodzi o źródła światła, to dobrze jest zainwestować w ciekawe abażury, które jednocześnie podkreślą charakterystykę przestrzeni. Takie abażury robione są z kilku materiałów, na przykład z wikliny. Osobiście wolę dobór do tej stylizacji lamp vintage, które teraz wyszły z mody, ale potrafią zmienić pomieszczenie o sto osiemdziesiąt stopni.

Kuchnia w stylistyce prowansalskiej

Ozdoba takiej kuchni? Istnieje kilka rodzajów dekoracji, które idealnie sprawdzą się w tym stylu. Przede wszystkim jest to drewno, w różnej postaci. Sprawdzi się także kamień, również jako ozdoba naścienna. Styl prowansalski można, w niektórych kombinacjach, nazwać babcinym stylem, ponieważ charakteryzuje się tym, że można utworzyć go ze starych mebli, wyszperanych na targu, tak po prostu. Może się okazać, że babciny kredens, który nikomu nie pasuje, idealnie wtopi się w stylizację wnętrza, dzięki czemu kuchnia zyska na nowym wyglądzie. Dlatego ten styl polecam osobom, które chcą szukać i widzą w starociach ogromny potencjał. To oni tak naprawdę znajdą w nim to, czego być może długo szukali – ciekawego, kreatywnego podejścia do wystroju kuchni. Fani nowoczesności nie znajdą w nim nic dla siebie, ponieważ blaty na wysoki połysk i kuchnie modułowe zupełnie nie sprawdzą się w takim zestawie. Styl prowansalski cechuje się ciepłem – dlatego jest polecany dla dużych rodzin, które lubią spędzać czas w kuchni i razem przygotowywać posiłki.