moskitiera na drzwi balkonowe

Moskitiera to dodatek niezbędny podczas letnich dni, ponieważ chroni nas przed komarami, ale nie tylko – często dzięki takiej ochronie możemy poradzić sobie z muchami i muszkami, które nie mają jak dostać się do naszych domów. Moskitiera jest konieczna na każde okno, także na drzwi balkonowe.

Moskitiera

Moskitiera to materiał o bardzo małych oczkach, który chroni nas przed owadami. Nas i nasze domu, ponieważ nakleja się je na oknach, w większości. Tak zabezpieczona szyba nie powinna przepuścić żadnemu robaczkowi, który, znęcony zapachami z kuchni, chciałby się dostać do domu. Aby dom był w stu procentach szczelny, moskitierą należy ozdobić także drzwi balkonowe. Dzięki temu mamy pewność, że jesteśmy bezpieczni i możemy spać spokojnie. Moskitiery mają różne modele. Najtańsza opcja to sama siatka, którą nakleja się na rzepy. Łatwo można ją zdjąć i znów założyć, co jest niewątpliwym plusem, ale jeżeli często wychodzimy na zewnątrz, rzepy mogą nie być wystarczająco trwałe – materiał będzie odpadał, psuł się i niszczał, a jakiekolwiek nadszarpnięcie spowoduje dziurę. Droższe moskitiery są już znacznie lepsze – można kupić moskitierę z magnesami lub na zamek błyskawiczny. Każdy z tych modeli ma swoje plusy i minusy.

Moskitiera na drzwi balkonowe

Moskitiera na drzwi balkonowe musi być łatwa w obsłudze. To jasne, biorąc pod uwagę, że wielokrotnie korzystamy z drzwi balkonowych. Szybkie otwieranie, które nie niszczy materiału, to rozwiązanie idealne. Jak je jednak uzyskać? Musimy zapoznać się z wieloma dostępnymi moskitierami, by wybrać tę najlepszą. Dzięki temu nie wyrzucimy jej po miesiącu lub sezonie. To bardzo ważne w domkach jednorodzinnych, ale także w blokach lub kamienicach. Muszki i muchy, nie mówiąc już o komarach, to owady, których nie chcemy mieć w domu. Często moskitiery chronią nas przed osami lub pszczołami, co jest szczególnie ważne dla ludzi z alergią na ich jad, która może skończyć się śmiercią. Może to zbyt górnolotne – ale moskitiera może uratować życie.