kuchnia w stylu angielskim

Kuchnie można zaaranżować na różne sposoby. Przede wszystkim jednak musimy wiedzieć, że kuchnia to pomieszczenie, które może łączyć. W jasnej, ciepłej kuchni cała rodzina czuje się dobrze, a o to właśnie powinno chodzić. Taki efekt można uzyskać dzięki fenomenalnie urządzonej kuchni. Jaki więc styl jest najlepszy?

Styl angielski-dumna kuchnia

To przede wszystkim pomieszczenie rozświetlone odcieniami bieli. Im jej więcej, tym lepiej, ale nawet angielski styl nie popada w szaleństwo – biele łamie się poprzez dodanie dekoracji lub blatu z drewna w ciekawym kolorze, który maksymalnie zminimalizuje obawę, że takie rozwiązanie jest zbyt mocne. I taki dobór może mieć różne oblicza, na co w kuchni angielskiej warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim możemy stworzyć to wnętrze na podstawie stylu angielskiego sielskiego – czyli zmaksymalizować biel, dodać sielskie akcenty, akceptowalne dla tego stylu. Jeżeli nie interesuje nas takie zróżnicowanie, do dyspozycji mamy jeszcze styl kolonialny oraz glamour. Obydwa różnią się dość szczególnie. W tym pierwszym możemy dodać zieleń butelkową, ciemną, która podkreśli ciekawe wnętrze. W stylu glamour wspomniany przeze mnie blat może być ciemny, wręcz czarny, robiony, wraz z całymi meblami, na wysoki połysk.

Dekoracje do kuchni w stylu angielskim

Styl angielski charakteryzuje się niesamowitym zastrzykiem bibelotów, które nie zawsze są chętnie kupowane i wykorzystywane. Tymczasem na przykład angielska kuchnia z sielanką w tle uwielbia tego typu rozwiązania. Gliniane doniczki, narodowe kolory, moc kwiatów, nie mówiąc już o parapecie pełnym ziół, trzymanych i hodowanych właśnie w takich doniczkach. Nie zapominajmy o tak zwanych scenkach rodzajowych, jeżeli dysponujemy wolną, ścienną przestrzenią. Zaś ścianę między półkami wiszącymi, a stojącymi można ozdobić drobnym, różanym motywem, obowiązkowym w takiej kuchni. To dodatkowo ociepli wizerunek pomieszczenia. Nie jesteście przekonani? Spróbujcie! Diabeł, jak to się mówi, tkwi w szczegółach.