sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPoradnikiO czym warto pamiętać instalując monitoring w domu?

O czym warto pamiętać instalując monitoring w domu?

Statystyki mówią same za siebie: w Polsce każdego roku dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy włamań i kradzieży na terenie prywatnego mienia. Kiedy zawodzą podstawowe rozwiązania, warto rozważyć instalację monitoringu, który skutecznie ochroni posesję przed włamywaczami. Kamery zwiększą komfort domowników i zapewnią poczucie bezpieczeństwa we własnym ognisku domowym. O czym należy pamiętać instalując monitoring w domu?

Stopień rozbudowania

Od stopnia rozbudowania zależeć będą koszty zakupu sprzętu oraz koszty samej instalacji. Najmniejsze koszty wygeneruje system bazujący na pojedynczej kamerze, jednak oznacza to monitorowanie wybranego pomieszczenia. Zasięg monitorowanego obszaru jest wówczas niewielki, a użytkownik ma kontrolę jedynie nad tą właśnie powierzchnią. Drugą opcją jest inwestycja w rozbudowany system kamer, które pozwolą monitorować całą powierzchnię domu, tj. wszystkie pomieszczenia, a także obszar wokół obiektu. Tego typu [link]monitoring w domu[/link] wymaga większych nakładów finansowych, lecz zdecydowanie wpływa na komfort i bezpieczeństwo domowników.

Rozmieszczenie kamer

Jeśli w domu pojawi się system obejmujący więcej niż jedną kamerę, warto zdać się na doświadczoną ekipę, która rozmieści kamery w sposób obejmujący jak największą powierzchnię wnętrz. Urządzenia powinny być umiejętnie ukryte, aby włamywacz nie mógł ich dostrzec. Z drugiej strony dobrym rozwiązaniem jest pozostawić jedną z kamer w widocznym miejscu, w celach typowo prewencyjnych.

Rodzaj łącza

Współczesny monitoring zakłada przesyłanie obrazu na dowolne urządzenia mobilne w czasie rzeczywistym. Rozważając zakup urządzeń monitorujących, należy wziąć pod uwagę, czy odczyt obrazu będzie odbywał się w telefonie lub innym urządzeniu, w dalekiej odległości od domu. Jeśli tak, lepiej zdecydować się na łącze cyfrowe, które umożliwia obserwację swojego domu przez stronę www. Rozwiązanie to jest o wiele korzystniejsze od łącza analogowego, do którego niezbędne może okazać się wykonanie dodatkowej instalacji. Cyfrowy przesył danych oznacza również lepszą jakość obrazu i mniejsze zakłócenia w jego wyświetlaniu.

Rejestrowanie obrazu

Jeśli użytkownik uzna to za konieczne, można zdecydować się na urządzenie rejestrujące obraz przechwytywany przez kamerę. Wówczas należy zakupić rejestrator obrazu, który podłącza się do komputera poprzez port USB. Rejestratory umożliwiają odczyt obrazu wraz z dźwiękiem.

Zaawansowanie sprzętu

Z opinii klientów wynika, że wysoce zaawansowany sprzęt może znacznie ograniczać komfort codziennego funkcjonowania. Jeśli nie ma potrzeby inwestowania w droższy sprzęt, chyba rozsądniej będzie skupić się takim sprzęcie, który spełni oczekiwania użytkowników w adekwatnej do tego cenie.

Posiadanie monitoringu w domu ma wiele zalet. Rejestrowany obraz stanowi dowód dla ubezpieczyciela w razie kradzieży, można też w łatwy sposób kontrolować przebywające w nim dzieci. Więcej o zaletach monitoringu domowego można przeczytać na stronie https://www.wideorejestratory24.pl/pl/n/Monitoring-domu-dlaczego-warto-w-niego-zainwestowac/130.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments