Budowa domu wymaga od nas podjęcia szeregu ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór liczby pięter oraz rozłożenia pomieszczeń. Od tego zależy, czy wymarzone cztery kąty okażą się funkcjonalne i dostosowane do naszych potrzeb. Jak zaprojektować wygodny dom parterowy z garażem?

Gdzie znaleźć ciekawe projekty domów parterowych z garażem?

Decydując się na budowę własnego domu, można skorzystać z usług architekta i zamówić indywidualny projekt lub skorzystać z gotowych realizacji. Jeśli wybierzemy pierwsze rozwiązanie, wówczas przeszkodą może okazać się czas oczekiwania, który wynosi od kilku miesięcy do roku. Jednak kiedy zdecydujemy się na gotowy projekt domu parterowego z garażem, wówczas będziemy musieli poczekać jedynie na jego adaptację. Ciekawe rozwiązania można znaleźć na stronach pracowni architektonicznych, takich jak domoweklimaty.pl. Dzięki nim otrzymamy dokumentację projektową wraz z kosztorysem oraz zestawieniem proponowanych materiałów.

Wygodny dom parterowy z garażem

Domy parterowe z garażem to wygodne rozwiązanie umożliwiające rezygnację ze schodów. Dzięki jednopoziomowym budynkom można zaoszczędzić nie tylko czas przeznaczony na realizację, ale także środki finansowe przeznaczane w przyszłości na ogrzewanie. Jeżeli dysponujemy działką pozwalającą na budowę domu wraz z garażem o powierzchni około 200 m2, na jednym poziomie jesteśmy w stanie wygospodarować miejsce nawet na trzy pokoje, łazienkę i kuchnię, kotłownie, a dodatkowo salon z jadalnią. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku domów parterowych może być również open space. Dzięki rezygnacji ze ścian działowych zyskujemy swobodę aranżacji oraz możliwość połączenia kilku pomieszczeń, co pozwala zaoszczędzić dodatkowe miejsce.

Projekt domu parterowego z garażem a wentylacja z rekuperatorem i GWC

Wentylacja z rekuperatorem i GWC w domu parterowym – grawitacyjna, mechaniczna czy hybrydowa? Każdy dom powinien być wyposażony w wentylację. To nie ulega wątpliwości. Jednak można skorzystać z dodatkowych udogodnień, dzięki którym zaoszczędzimy na kosztach ogrzewania. Z pewnością warto zainwestować w system rekuperacji oraz gruntowny wymiennik ciepła bez względu na rodzaj wentylacji. W ten sposób możemy odzyskać energię, pozbywając się zanieczyszczeń.