sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaŁazienkaNudne ściany w łazience to przeszłość!

Nudne ściany w łazience to przeszłość!

Łazienka w nowym mieszkaniu zaczyna nabierać realnych kształtów? A może zastanawiasz się nad remontem tej części mieszkania? Zadbaj o jej odpowiednią prezentację – przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, że łazienka nie musi być „jedynie” funkcjonalna, ale także piękna!

Modne dekoracje ścian w łazience

Jednym z podstawowych elementów w przestrzeni łazienkowej są ściany. To, czym zdecydujesz się je przyozdobić, musi spełniać dwa podstawowe warunki – być odporne na wilgoć oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Wśród propozycji spełniających te kryteria, jednym z ciekawszych rozwiązań jest beton dekoracyjny do łazienki, który pozwoli na uzyskanie nowoczesnego wyglądu nawet najbardziej zwyczajnej przestrzeni. Szary odcień materiału, jego surowość oraz uniwersalność z pewnością przypadną do gustu miłośnikom industrialnego designu. Miłośnikom rozwiązań tradycyjnych, możemy natomiast zaproponować klasyczny trawertyn, jednak w bardzo nowoczesnej odsłonie.

Nudne ściany w łazience to przeszłość 2

Beton dekoracyjny do łazienki – prawdziwy czy imitacja?

Ściany twojej łazienki możesz pokryć prawdziwym betonem architektonicznym. Odpowiednia mieszanka przystosowania do wykorzystania na ścianach przestrzeni mieszkalnych i publicznych, pozwoli na uzyskanie doskonałego efektu płyty. Jeśli jednak twoje ściany nie są gotowe na tak duży ciężar, o odpowiednią dekoracje ścian w łazience zapewni beton dekoracyjny – tynk mineralny, który możemy nakładać nawet na wybrane fragmenty przestrzeni, a który po wyschnięciu przypomina prawdziwy materiał betonowy – nie tylko kolorem, ale również odpowiednią porowatością.

Dekoracje ścian z prawdziwego betonu architektonicznego wymagają odpowiedniego przygotowania – powierzchnia musi być odporna na ciężar, jaki przyjdzie jej znosić, a twoja kieszeń na spory wydatek. Imitację betonu, jaką możesz uzyskać za pomocą tynku mineralnego, możesz stosować nawet na mniej wytrzymałych ścianach. Jednym z najciekawszych rozwiązań tego typu jest Magnat style beton, który pozwala na uzyskanie odpowiedniego poziomu surowości ścian, tak charakterystycznej dla betonu.

Tynk mineralny imitujący trawertyn w łazience – To jest modne!

Jeśli jednak beton kojarzy ci się z wnętrzem zimnym i nieprzyjaznym, podstaw na coś cieplejszego – trawertyn. Materiał ten, znany i wykorzystywany już w czasach starożytnych, doskonale sprawdzi się także we współczesnej łazience. Antyczny wystrój kojarzy Ci się z koniecznością niepotrzebnego obciążania ścian? Wybierz naszą „lżejszą” propozycję – Trawertyn Magnat Style! Tynk mineralny Magnat pozwoli na uzyskanie charakterystycznych wgłębień i rowków, a przy tym jest prosty w użyciu i nie wymaga ogromnych nakładów pracy.

Trawertyn w łazience zyskuje na popularności i podobnie jak beton dekoracyjny, plasuje się w na pierwszych miejscach w rankingach popularności łazienkowych elementów dekoracyjnych. Oryginalne podejście do wystroju oraz szeroki asortyment produktów pozwalają na pełną dowolność jeśli chodzi o design twojej łazienki. Nie skazuj się na płytki – zaszalej i wprowadź nowe elementy do swojej przestrzeni już dziś!

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments