na jaki kolor pomalować pokój

Pomalowanie pokoju to niełatwe zadanie, ponieważ kolorów mamy tyle, ile dni w roku, a nawet więcej. Kolory według niektórych świadczą o człowieku, mogą poprawiać humor lub dobry humor gasić. Część z nich nadaje się do stylu prowansalskiego, a część widziana jest w nowoczesnych aranżacjach. Nie da się więc jasno sformułować odpowiedzi na pytanie: na jaki kolor pomalować pokój, ale można spróbować.

Malowanie pokoju

Malowanie zależy od nas i od naszej stylizacji. Malowanie nie jest jedynym sposobem na ozdobę ścian i ich jednoczesne zabezpieczenie, ale jest najważniejszym z tych sposobów. Kolorów mamy do dyspozycji naprawdę wiele, ale nie są to zwykłe farby. Możemy wybierać spośród farb odpornych na plamy i ścieranie, co głównie przy dzieciach jest bardzo istotne. Możemy też znaleźć farbę strukturalną, która jednocześnie będzie wypukłą ozdobą. Nowoczesne rozwiązania polecane są do każdego domu. Warto przypomnieć sobie też, jakie znaczenie mają poszczególne podstawowe barwy, dzięki czemu będziemy bardziej przekonani do naszego wyboru. Idąc tym tropem możemy powiedzieć, że błękit nada się do pokoju marzycieli, zieleń do pokoju ludzi, którzy cenią naturę i spokój. Żółte odcienie farby rozświetlą pokój, zaś biel sprawi, że będziemy czuć się wypoczęci. Kolor jest o tyle ważny, że często definiuje jakiś styl. Na przykład nowoczesność łączymy z czernią, wysokim połyskiem i szarościami. Prowansja kojarzy nam się z kolorem świeżej lawendy i pastelowych szarości. I można tak wymieniać i wymieniać różne style, dlatego tak ważne jest zrozumienie, czego oczekuje się od stylizacji, którą pierwotnie wybraliśmy.

Kolor do pokoju

Wybór musi zależeć także od funkcji pokoju. Do pokoju dziecięcego przyda nam się farba o wysokiej odporności ścierania, gdyż dzieciom zdarza się mazać po ścianach, co niemiłosiernie może zdenerwować. Po co więc wyrywać sobie włosy z głowy, skoro wystarczy zmyć taki malunek, a ściana pozostanie czysta, ponieważ pomalowaliśmy ją jedną z najlepszych farb, które są odporne na dziecięce sprawki?