sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaKuchniaKuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia w stylu skandynawskim

Jaka jest kuchnia w stylu skandynawskim? Abym odpowiedzieć na to pytanie, warto zorientować się, jak skandynawscy architekci i projektanci podchodzą do kolorów. Ważne, aby odkryć, że biele i jej odcienie są ich najlepszym wyborem, dzięki czemu pomieszczenia domów mogą być naprawdę piękne.

Kolory w kuchni skandynawskiej

W przeciwieństwie do kuchni na przykład angielskiej, kuchnia skandynawska cechuje się minimalizmem, nie tylko w kwestii doboru kolorów. Minimalizmem są też dekoracje wnętrza, których praktycznie nie ma, dzięki czemu kuchnia wydaje się być bardzo czysta i schludna. Można ją także nazwać elegancką – chociażby przez to, że nie można dopuścić w niej do zagracenia przestrzeni, jak to się ma przy innych aranżacjach. Jeżeli zaś chodzi o barwy, to w takiej kuchni bazujemy jedynie na bieli. Każdy odcień jest idealny, więc gdy nie przepadamy za standardową bielą, możemy do frontów na przykład wybrać kość słoniową. Do przełamania tego koloru, należy, jak to umyślili sobie Skandynawowie, dodać drewno. Drewno na stole, jako mocny, wytrzymały blat, jako niewielkie dodatki do mebli w postaci ładnie przygotowanych półeczek. Zasada z wyborem koloru drewna jest prosta – im jaśniejsze, tym lepsze.

Kuchnia w stylu skandynawskim

I to tyle. Pomyślelibyśmy, że to trochę za mało, ale wszystko zależy od nagromadzenia obu kolorów. Jeżeli lubimy drewno, warto pomyśleć o porządnym, rzucającym się w oczy blacie, który zdecydowanie poprawi stan pomieszczenia. Warto jednak, w przypadku, kiedy ten styl do nas „przemawia”, spróbować kupić meble w jasnych kolorach, powoli przekonując się do nich. Łatwo widać na nich brud, dzięki czemu można szybko i sprawnie uprzątnąć to pomieszczenie. Ciekawym pomysłem na taką kuchnie jest dodatek drewnianych rolet, które znacznie ocieplą pomieszczenie od strony okna. Taka kuchnia to też pretekst na zakup kuchni modułowej, której białe meble idealnie wpasują się w naszą wizję idealnej kuchni. Styl skandynawski jest nieco nowoczesny, ale przy okazji bardzo elegancki. Jest to dobry wybór dla osób, które idą z duchem czasu, a jasne pomieszczenia, zwłaszcza często użytkowane, to ich bajka.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments