poniedziałek, 27 maja, 2024

Łazienka z drewnem

Łazienka z drewnem to pomysł na dobrą aranżację, z każdym kolorem tęczy i nie tylko. Drewno to materiał pasujący do ciepłych wnętrz, które od progu mogą nas zachwycić tak mocno, że aż westchniemy. To westchnięcie jest istotne w łazience, gdy po całym, nerwowym dniu wchodzimy do naszego azylu i zmywamy z siebie trudy prozy życia. Jak w wyobraźni rysuje się takie pomieszczenie? Czy aby na pewno można je tak zaaranżować?

Drewno i jeszcze raz drewno

Drewno jako materiał wykorzystamy przy wyborze mebli – w końcu takie meble są bardzo eleganckie, prezentują się nienagannie i wymagają od wnętrza ciekawej prezencji. Jednak można je wykorzystać jako materiał na podłogę i na ściany, a także na tak zwaną wykończeniówkę pomieszczenia. Chodzi tutaj o między innymi zabudowaną wanny, która może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeżeli szukamy niesamowitego wnętrza, które nas zachwyci. Bo takie wnętrza właśnie zachwycają. Jednak należy przy tym odpowiednio drewno dobrać. Tak, aby było stabilne, odporne na wilgoć i dobrze przygotowane do kontaktu z człowiekiem i jego delikatną bądź co bądź skórą. Jak wykonać taką podłogę i okleinę na ściany?

Twórcze aranżacje drewnem

Przede wszystkim zacznijmy od wyboru drewna. Wybierzmy takie, które jest odporne na wilgoć. Przykładem mogą być gatunki mocno egzotyczne, droższe, ale bardzo mało podatne na wilgotność, ciągle zmieniającą się w łazience. Aby jeszcze lepiej spełniało swoją rolę, warto dodatkowo zabezpieczyć drewno. Podłogę w łazience klei się na klej, można to zrobić dość szybko, nie wymaga to takiej wprawy, ale jak do wszystkich wykończeniowych spraw, tak i do tej, należałoby wezwać fachowca, który pomógłby nam uporać się z tym problemem. Do okleiny można wybrać drewno lite bądź klejone – każde z nich jest inne. Lite oznacza drewno bardziej naturalne, które robi wrażenie swoim nieobrobionym wyglądem, formą. Drewno klejone jest nieco bardziej przetworzone, ale nie umniejsza to jego w żadnym stopniu. Dokładny wybór jednak zależy tylko od nas.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments