niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPomieszczeniaJak urządzić mały pokój?

Jak urządzić mały pokój?

Mały pokój to wyzwanie, ale wyzwanie, którego warto się podjąć. Współczesny polski rynek gwarantuje nam, że z jego pomocą jesteśmy w stanie wybrać bardzo praktyczne meble, dzięki którym nawet w nieustawnym pokoju poczujemy się jak w wielkim, wystawnym wnętrzu. Gwarantuje nam to chwila wyobraźni, pomyślenia i kilka prób, z których każda może być najlepszym wyjściem na najciekawszą aranżację.

Jak urządzić mały pokój?

Przede wszystkim – zainwestuj w meble wielofunkcyjne, które spełniają więcej niż jedną funkcję. Możemy zainwestować w wygodne łózko, które jednocześnie, w trakcie dnia, zmienia się w sofę, na której można spędzać czas, na przykład oglądając filmy czy czytając książkę. Czasami łóżko, które powstaje z narożnika, może w dzień zamienić się nie tylko w siedzisko, ale i także w stolik na kawę i ciasteczka. W podobnym stylu można znaleźć stoły, których skrzydła można złożyć i opuścić – dzięki temu taki stół może zmienić się w dwa razy mniejszy lub w małą komodę, na której stoją ozdobne bibeloty. W małym pokoju niestety trzeba ograniczyć takie przedmioty do minimum, gdyż nie ma na nie miejsca. Warto tak dobrać dodatki, aby dopełniały one stylizację pomieszczenia, bez poczucia przepychu.

Aranżacja małego pokoju

Biały kolor może szybko się znudzić. Wbrew pozorom nie jest on jedynym kolorem, który pasuje do małego pomieszczenia. Wiadomo, że taka barwa powiększa pomieszczenie optycznie, jednak dodatek koloru sprawi, że wnętrze stanie się dużo ciekawsze i ładniejsze. Nie bójmy się więc takich rozwiązań, tylko dlatego, że trzymamy się stałych zasad. Warto więc wykorzystać ściany i aranżować pokój w pionie – nie inwestujmy w masywne meble, a w otwarte, ozdobne półki na ścianach, na których poukładamy nasze książki. W ramach dekoracji można wykorzystać na przykład podkładki trzymające do lektur. Ciekawe rozwiązania przychodzą z czasem, dlatego warto pomyśleć o każdej możliwości. Mały pokój to jeszcze nie koniec świata. To tylko większe wyzwanie architektoniczne, którego warto podjąć, niezależnie od umiejętności.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments