Jeśli mamy doświadczenie z prowadzeniem salonu odnowy biologicznej bądź sami korzystamy z ich usług, wiemy, że nie tylko sam zabieg i jego efekt są tym, co sprawia, że klienci wracają do danego miejsca. warto również zadbać o doświadczenie – odpowiednią aurę – pobyt w spa powinien być wyciszający dla wszystkich zmysłów. Jak jednak przystosować aranżacje wnętrza spa do tej filozofii?

Lekkość

Klientów do spa prowadzi, często poza samą chęcią upiększenia się, potrzeba ucieczki — od przytłaczającego i stresującego biura, czy od licznych spraw do załatwienia, jakie czekają na nas w domu. Aby wpisać się w tą potrzebę klienta, należy ze spa uczynić miejsce niepowtarzalne — takie, które pozwoli klientom skupić się na sobie, a nie na stresie, od którego przecież próbują uciec. Nie można więc pójść w aranżacji salonu na łatwiznę — każdy element aranżacji musi być sprzyjający relaksacji, a jednocześnie charakterystyczny. Aby osiągnąć ten efekt, warto postawić na minimalistycznie urządzone wnętrza. Jasna i stonowana kolorystyka będzie najmniej obciążająca dla oczu, a w każdym pomieszczeniu salonu warto zadbać o dostęp do światła dziennego. Jeśli chodzi o meble, warto ograniczyć je do potrzebnego minimum, aby dać klientom trochę wolnej przestrzeni do oddechu, unikając jednak nieporządku — wszystko musi mieć swoje miejsce we własnej szufladzie. W dobrze urządzonym spa wnętrze powinno być odzwierciedleniem tego, co klient czuje po zabiegu – spokój, wyciszenie, lekkość.

Funkcjonalność

Oczywiście na relaks w spa nie przekłada się sam wygląd pomieszczenia. Ważne jest to, aby wnętrze było urządzone funkcjonalnie — klient doceni to w wygodzie dobrze urządzonego pokoju zabiegów, natomiast pracownik z bardziej funkcjonalnym osprzętem będzie lepiej wykonywał zabiegi. Przede wszystkim taka optymalizacja wnętrza spa polega na zakupieniu specjalistycznego osprzętu. Warto zainwestować w wielofunkcyjne regulowane łóżka i fotele, które pozwolą nam na wykonanie zaoferowanie klientom szerokiej gamy zabiegów. Poza tym odpowiednio przygotowane projekty spa przekładają się na funkcjonalność pomieszczenia oraz objawia się też w tym, jak łatwo jest utrzymać to pomieszczenie w czystości, szczególnie w spa gdzie czystość jest kluczowa. W ułatwieniu utrzymania pomaga nam idea minimalistycznego wnętrza — brak niepotrzebnych mebli lub gratów oznacza mniej rzeczy do wyczyszczenia i mniej zakamarków, w których mógłby się zbierać kurz — ostatnia rzecz, której potrzebujemy w spa.

Podsumowanie

Podsumowując, niedocenianie roli projektu wnętrza przy prowadzeniu spa jest grzechem popełnianym przez wielu, którzy decydowali się na otworzenie własnego salonu. Niestety, nawet jeśli jesteśmy pewni wysokiej jakości zabiegów, bez odpowiedniego wystroju nie możemy mieć pewności, że będziemy osiągać odpowiednie wyniki. Dla sukcesu naszego przedsiębiorstwa warto odpowiednio zadbać — sami lub z pomocą specjalisty, o odpowiedni wystrój i wyciszającą atmosferę pomieszczenia.