Niektóre przedmioty, z pozoru całkowicie bezużyteczne, mogą otrzymać nowe życie i odmienić oblicze niejednego ogrodu. Nie warto pozbywać się wszystkich rupieci, wszak część z nich zasługuje na drugie życie. Dziś przyglądamy się ciekawym pomysłom, dotyczącym zastosowania starych opon w naszym ogrodzie!

Ozdoby z opon – osobliwe donice

Z pewnością każdy, kto posiada dużą posesję, konfrontuje się z problemem dotyczącym składowania starych opon. Zwykle zalegają gdzieś w warsztacie, garażu czy składziku. Stare opony mogą znaleźć wiele zastosowań w naszym ogrodzie. Jednym z pomysłów jest użycie ich jako donic. Zużyte ogumienie powinniśmy dokładnie wyczyścić, a następnie pokryć wodoodporną farbą w sprayu. Znakomitym rozwiązaniem jest użycie kilku kolorów farb, do każdej opony z osobna. Tak przygotowane opony umieszczamy w przygotowanym miejscu w naszym ogrodzie. Osobliwa donica musi zostać wypełniona ziemią, a następnie sadzonką.

Ozdoby z opon – komfortowa pufa

Choć wydaje się to niemożliwe, to ze zużytych gum możemy zrobić niesamowicie wyglądające ozdoby z opon, a co ważniejsze – niewielkim kosztem! Kolejna propozycja ich użycia znajdzie swoje zastosowanie także na tarasie, balkonie, a nawet w salonie. Czystą oponę obijamy grubym materiałem. Możemy wypełnić wnętrze opony pianką, aby uzyskać jednolitą bryłę. Następnie umieszczamy miękką poduszkę na górze – w ten sposób otrzymamy komfortową pufę o idealnie okrągłym kształcie,  która cieszy swoją oryginalnością.

Ozdoby z opon – gumowe krzesło

Z zużytego ogumienia możemy stworzyć wygodne krzesła, które zaskakują swoim niecodziennym wyglądem. Do skonstruowania jednego krzesła potrzebujemy trzech opon. Dobrze, jeśli posiadamy ich bardzo dużo (pozwoli nam to na stworzenie całego kompletu wypoczynkowego). Dwie opony stanowią podstawę, a trzeciaoparcie. Aby je ze sobą połączyć, możemy użyć dowolnej techniki. Jednym z wyjść będzie ich sklejenie. My polecamy jednak metody bardziej inwazyjne. Najlepszą opcją będzie przewiercenie opon i podparcie metalową belką.

Ozdoby z opon – zadziwiający stolik

Ze starych opon wykonamy nie tylko komfortową pufę, ale także i zadziwiający stolik. Podobnie jak w przypadku miejsca do siedzenia powinniśmy obić oponę materiałem. Pożądane jest także umieszczenie drewnianych nóżek, które możemy otrzymać z rozbiórki niepotrzebnych mebli. Oszałamiający efekt uzyskamy poprzez umieszczenie kilku opon w rzędzie lub jedna na drugiej. Właśnie znaleźliśmy świetne zastosowanie dla starego ogumienia, wprowadzając nieco pomysłowości do naszego domu lub ogrodu.