Close up of Water flowing from shower in the bathroom interior

Wygoda i komfort przy codziennej toalecie jest tym, co sprawia, że dom jest naszym miejscem na ziemi. To nie ma miejsca na kompromisy, dlatego wybór kabiny prysznicowej to nie taka łatwa sprawa.

Kabiny prysznicowe na miarę oczekiwań

Wybór kabiny prysznicowej zaczynamy od pomiaru pomieszczenia. Warto już na początku nie zakładać, że w miejscy gdzie w naszej łazience dotychczas był odpływ, musi on na stałe pozostać. Bierzmy pod uwagę sytuację, w której wybieramy kabiny Novellini o dużym odpływie i konieczności zastosowania spadu w łazience. Jeśli mamy do czynienia z nowym mieszkaniem, zmiana miejsca przyłączeń czy wykonanie większego odpływu nie będą problemem. Jeśli mamy zamiar po prostu zrobić remont pomieszczenia, które dotychczas użytkowaliśmy, również nie powinniśmy się bać zmian położenia poszczególnych elementów. Łazienka to przestrzeń, która będzie nam służyła długo, więc warto z głową ją zaprojektować.

Kabiny Novellini – jak wybrać kabinę do łazienki?

Każdy zakup powinna poprzedzić odpowiedź na kilka pytań:

  • Ile mamy przestrzeni na kabinę
  • Czy chcemy mieć w kabinie drzwi
  • Czy kabina ma stać bezpośrednio na podłodze czy na podwyższeniu
  • Czy chcemy mieć w kabinie dodatkowe jak masażer czy krzesełko

Obecnie najmodniejsze i wydaje się najwygodniejsze są kabiny położone bezpośrednio na podłodze łazienki. To rozwiązanie dobre zarówno dla osób starszych jak i dla dzieci. Łatwe w utrzymaniu i bardzo trwałe są kabiny, które wymagają spadu, bo wystarczy je spłukać i już wszystkie zabrudzenia są usunięte.

Opcje dodatkowe w kabinach prysznicowych

Dość często spotykanymi opcjami dodatkowymi, jakie oferują producenci są masażery pod prysznicowe. Ale to nie wszystko wśród kabiny Novellini możemy wybierać spośród modeli, w których producent zadbał nawet o saunę. Taki typ kabin oferowany jest zazwyczaj z dachem, który pozwala zachować ciepłe powietrze w małej przestrzeni, przez co jest bardzo wydajny.

Kształt i kolor brodzika kabiny prysznicowej

Brodziki mogą być kwadratowe czy prostokątne, ale jeśli mamy więcej miejsca w łazience, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać model z zaokrągleniem. To ładnie wypełni nam wnętrze łazienki i na pewno świetnie będzie w większej łazience wyglądać. Najpopularniejszymi kształtami wśród kabiny Novellini są oczywiście kwadraty i prostokąty, ale i tu możemy wybierać spośród wielu wielkości. Można np. zamówić brodzik i ściany kabiny w taki sposób, by uzyskać wygodną przestrzeń do kąpieli dla dwóch osób. Co więcej brodzik wcale nie musi być biały, naprawdę elegancko i gustownie wyglądają brodziki w kolorze kamienia lub czarne. Jeśli mamy zamiar urządzić całą łazienkę na biało, takie przełamanie pięknie wypełni przestrzeń naszego najintymniejszego pomieszczenia.