Czajnik emaliowany jest nieodłącznym wyposażeniem babcinej kuchni – ceniącej się gospodyni, która zawsze podawała pyszne herbatki domowej roboty. Nadszedł czas na reedycję tych niezawodnych urządzeń – powracają jako elegancki produkt retro pasujący nawet do nowoczesnych kuchni. Poznaj 3 fakty o czajnikach emaliowanych – a może przekonasz się, że warto mieć go w swoim domu!

#1 Poznaj emalię oraz jej prozdrowotne właściwości

Emalię uzyskuje się ze sproszkowanego szkła –  dzięki temu jej powłoka skutecznie chroni gotującą się wodę przed działaniem szkodliwych związków chemicznych, które wytrącają się z niewielkich metalowych części czajnika. Emalia powstrzymuje również namnażanie się bakterii oraz innych mikroorganizmów – a o nie w kuchni nietrudno.

#2 Korzystanie z czajnika emaliowanego jest bezpieczne dla zdrowia

Niektóre modele czajników są pokryte emalią zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dzięki temu urządzenie jest w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Aby znaleźć odpowiedni produkt wysokiej jakości, czytaj opisy poszczególnych artykułów na stronach internetowych – w nich znajdziesz wszystkie istotne informacje na temat parametrów danych urządzeń.

Dobra rada

Podczas pielęgnacji czajnika emaliowanego nie korzystaj z octu – to silny kwas, który może uszkodzić ochronną powłokę urządzenia. Zrezygnuj z domowych sposobów na czyszczenie sprzętu i udaj się do najbliższego sklepu z chemią gospodarczą. Znajdziesz tam delikatne oraz skuteczne środki do mycia czajnika emaliowanego – dzięki nim w mig uporasz się z plamami oraz kamieniem!

#3 Czajnik emaliowany ugotuje wodę zarówno na kuchence gazowej, jak i indukcyjnej

Czajnika emaliowanego użyjesz z powodzeniem na kuchence gazowej, indukcyjnej, a nawet halogenowej. Aby wybrać odpowiednie urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb, zwróć uwagę na jego oznaczenie – symbol podpowie Ci, jaki produkt aktualnie oglądasz. Wejdź na stronę Europ24.pl i zostań właścicielem pięknego, designerskiego czajnika emaliowanego niezależnie od tego, na jakim sprzęcie gotujesz. Co więcej, urządzenie zajmuje naprawdę niewiele miejsca, w porównaniu do modelu elektrycznego, który potrzebuje osobnego kontaktu oraz miejsca na stopkę.

Pamiętaj!

Jeśli gotujesz wodę na kuchence gazowej, ustaw czajnik w taki sposób, aby płomień nie wychodził poza jego krawędzie. Dzięki temu zapłacisz mniejsze rachunki za gaz oraz ograniczysz ryzyko ewentualnych zabrudzeń czy uszkodzeń sprzętu.

Podsumowanie

Korzystanie z czajnika emaliowanego jest po pierwsze bezpieczne dla zdrowia – emalia chroni wodę przed szkodliwymi związkami chemicznym, po drugie praktyczne – urządzenie zajmuje niewiele miejsca oraz ugotuje płyn na każdej kuchence i po trzecie: przyjemne – unikalny retro design pasuje do wielu aranżacji kuchennych. Podsumowanie? Trzy razy ,,tak” dla czajnika emaliowanego! Sprzęt wysokiej jakości kupisz w okazyjnej cenie na stronie Europ24.pl.