niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPomieszczeniaTarasMeble na taras w stylu skandynawskim

Meble na taras w stylu skandynawskim

Wygodny taras to jedna z ulubionych przestrzeni do relaksu dla wszystkich domowników. Można na nim wypoczywać samodzielnie, z rodziną lub w gronie bliższych lub dalszych znajomych.

Przydomowe przestrzenie bywają jednak mocno zróżnicowane. Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań są tarasy w stylu skandynawskim, wyróżniające się wysoką funkcjonalnością oraz ciekawą stylistyką.

Jak zbudować taras skandynawski oraz jakie meble powinny na niego koniecznie trafić, by stał się on idealnym miejscem do zregenerowania sił po ciężkiej pracy? O tym napiszemy poniżej.

Jak zbudować taras skandynawski?

Tarasy w stylu skandynawskim wyróżniają się przede wszystkim skrajnym minimalizmem. Dzięki temu zalicza się je do najnowocześniejszych trendów w aranżacji przydomowych przestrzeni.

Wykorzystuje się w nich ascetyczne wyposażenie, którego forma opiera się na podstawowych bryłach geometrycznych.

Wszystkie elementy, jak meble na taras, akcesoria oraz rośliny przede wszystkim mają tworzyć wygodną i funkcjonalną przestrzeń do rekreacji, nie wymagającą wielu godzin pracy, by strefa relaksu pięknie się prezentowała.

Jakie kolory pojawiają się na tarasach w stylu skandynawskim? Przede wszystkim stawia się na naturalne odcienie. Dominują barwy ziemi oraz rozmaite odcienie drewna. Chętnie uzupełnia się je pojedynczymi akcentami w kontrastowych, zdecydowanych kolorach, które budują finalny nastrój.

Meble na taras skandynawski – co się przydaje?

W samym centrum tarasu w stylu skandynawskim zawsze są meble wypoczynkowe. Zazwyczaj wykorzystuje się praktyczne sofy i narożniki oraz fotele, które oferuje na przykład sklep Bazkar. Miejsce do relaksu nie może się też obyć bez praktycznego stolika kawowego, dopasowanego wielkością i wyglądem do pozostałych elementów wyposażenia.

Co jeszcze bywa przydatne? Wiele osób wprowadza na wygodny taras meble do magazynowania. Mogą to być skrzynie lub pojemne szafy. Umieszcza się w nich dodatkowe akcesoria, które pragnie się mieć pod ręką, jak koce, poduszki lub pokrowce na meble. Nadają się też do przechowywania narzędzi, sprzętów i chemii ogrodniczej, potrzebnej do pielęgnacji roślin.

Z czego powinny być zrobione meble skandynawskie? Podstawą są oczywiście fotele i sofy z drewna lub plecionek, z wygodnymi poduchami do siedzenia. Oprócz tego można znaleźć szeroki wybór konstrukcji z polipropylenu (z efektem drewna lub rattanu) lub technorattanu. Modele tego typu są znacznie trwalsze i solidniejsze niż konstrukcje drewniane. Nie wymagają też wielu zabiegów konserwatorskich, przez co cieszą się wielkim zainteresowaniem osób, dla których ogród i taras to przede wszystkim miejsce do wypoczynku.

Dodatkowe akcesoria – styl skandynawski w pigułce

Meble to jednak nie wszystko, by zbudować całościową aranżację. Trzeba jeszcze zadbać o szereg praktycznych akcesoriów. Podstawą są oczywiście poduszki, zwiększające komfort siedzenia. Niejednokrotnie też stanowią one ważny element ozdobny, wpływający na odbiór całej przestrzeni.

Jakie poduszki wykorzystuje się na tarasach skandynawskich? Przede wszystkim można spotkać proste produkty, wyposażone w gładkie poszewki, niekiedy tylko zdobione geometrycznymi printami, najlepiej w czarno-białym kolorze. Dla ożywienia przestrzeni niekiedy wprowadza się małe poduszeczki w intensywnych kolorach – najczęściej spotyka się zielenie, czerwienie lub odcienie barwy żółtej.

Tarasy skandynawskie są minimalistyczne. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się na nich dekoracje. Najczęściej bywają to wielobarwne rośliny. Zasadza się je w mniejszych lub większych donicach, często wykonanych z tworzyw sztucznych, z efektem drewna lub rattanu. Pozwala to stworzyć całościową stylizację o ciekawym wyrazie. Najpopularniejsze są oczywiście rośliny wieloletnie, mogące bez przeszkód zimować na zewnątrz. W końcu taras w tym stylu ma ograniczać ilość obowiązków związanych z utrzymaniem go w optymalnej formie.

Piękny taras skandynawski – jak zbudować przestrzeń do odpoczynku?

Taras skandynawski wyróżnia się spośród innych rozwiązań nowoczesnych. Jest to bowiem przestrzeń równocześnie prosta i przytulna, dzięki wykorzystaniu odpowiednich mebli, dodatków oraz wprowadzeniu pięknych okazów roślinnych.

Jest to styl, który sprawdza się na przestronnych tarasach i małych balkonach. Warto zatem rozważyć wykorzystanie go, jeśli chce się stworzyć praktyczne, piękne miejsce do relaksu w pobliżu domu.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments