mały nowoczesny przedpokój

Przedpokój zazwyczaj jest ostatnim pomieszczeniem, w jakie inwestujemy pieniądze, ponieważ według większości najważniejszymi wnętrzami są kuchnia, salon, sypialnia. Niemniej jednak to przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzą domownicy i goście.

Mały przedpokój

Przedpokój musi być funkcjonalny – nawet jeżeli jest niewielki. To bardzo ważne, ponieważ musimy mieć w nim miejsce na swobodne wejście, miejsce na płaszcz bądź kurtkę i miejsce na włożenie i zdjęcie obuwia. Bez tego ani rusz – dlatego przedpokój należy wyposażyć chociażby w proste wieszaki czy haczyki. Nierzadko konieczne są także lustra, które nie tylko go powiększą, ale i pozwolą się przejrzeć przed czy po wyjściu. Opcja ta jest najbardziej istotna dla pań, ale panom lustro także się przyda. Buty, zwłaszcza kiedy mamy psy, powinny mieć swoje miejsce. W tym celu możemy zakupić pufę na buty, natomiast najbardziej praktyczna będzie szafka, zwłaszcza zamykana. W sklepach online i stacjonarnych dostępne są różnego rodzaju mebelki, które potrafią być bardzo niskie, a także takie, na których możemy usiąść – to bardzo może nam ułatwić zadbanie o porządek w przedpokoju. Kolejną istotną rzeczą będzie zapewnienie sobie chociażby możliwości oparcia się o ścianę, kiedy zakładamy buty. Pamiętajmy także o dobrym świetle, dzięki któremu nie potkniemy się o obuwie i inne rzeczy w przedpokoju, zwłaszcza wchodząc późnym wieczorem do środka.

Nowoczesny przedpokój

Jeżeli chodzi o nowoczesny wystrój, to przede wszystkim powinniśmy pamiętać o doborze mebli. Nowoczesne meble bardzo często charakteryzują się wysokim połyskiem i praktycznością. Są robione pod zasadę: dwa w jednym. Część z nich pełni nie tylko rolę przechowalni, ale też, na przykład, formę siedziska. Meblem, który doskonale spełnia funkcję dwa w jednym, jest dwupoziomowa komoda do przedpokoju, jej niższy segment może służyć jako siedzisko lub półka, np. na torebkę lub plecak. Dzięki temu możemy nie martwić się o miejsce na dodatkowe krzesło lub szafkę na buty. Nowoczesny przedpokój charakteryzuje się jeszcze niebanalnym podejściem do wykończenia. Ściany w takowym pomieszczeniu zazwyczaj są ozdobione kamieniem dekoracyjnym, który idealnie spełnia swoją rolę. To ważne w nowoczesnych przedpokojach, by wydobyć ich ukryte piękno.