dywan ze sznurka

Dywany to nierzadko konieczna ozdoba, nie tylko do salonu, ale także do pokoju i sypialni. Nowoczesne dywany stawiają na ciekawą, artystyczną formę – czy takie będą pasować do twojego domu?

Własnoręcznie robione dywany

Takie dywany można zrobić na dwa sposoby. Tak! Można je zrobić i nie trzeba mieć do tego szczególnych umiejętności artystycznych. Wystarczy chwila cierpliwości, kilka dni ćwiczeń, w przypadku pierwszego sposobu, a także czas i jeszcze raz kilku pokładów cierpliwości. Na początek zapoznajemy się z szydełkiem, które poprowadzi nas przez cały proces tworzenia takiego dywaniku. Warto na początek zapytać w sklepie krawieckim, jakie szydełko do tego typu zadania będzie najodpowiedniejsze, a dopiero potem można zabrać się za wyszywanie takiego dywanu. Od razu ostrzegamy, że jest to żmudna praca! Warto więc przy niej, gdy już dojdziemy do wprawy, oglądać ulubiony serial bądź odpalić maraton z dobrymi, klasycznymi filmami. Kolejny sposób wiąże się ze sznurkiem jutowym. Polega na dokładnym zwinięciu sznurka tak, aby ściśle do siebie przylegał, tworzą niejako muszlę ślimaka. Tak związany dywanik odpowiednio zabezpieczamy, najlepiej transparentnym klejem, odpowiednio wytrzymałym. Taki dywan akurat idealnie sprawdzi się we wnętrzach, w których panuje stylizacja skandynawska czy rustykalna.

Gotowy dywan ze sznurka

Takie dywany możemy także zakupić w sklepie stacjonarnym bądź internetowym. Jako że panuje moda na akcesoria DIY, ludzie bardzo często produkują w amatorskich warunkach takie dywaniki, które wyglądają wyjątkowo pięknie. Sprzedają je na różnych stronach, dzięki czemu dostęp do wielu modeli takich dywaników jest bardzo duży, tak samo rożne są ceny, dzięki którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Wybór musi być uzasadniony – niech przede wszystkim pasuje do wnętrza i zdobi je, a nie, nieopacznie, popsuje całą kompozycję. Takie dywaniki to ciekawe wyjście i można je położyć w wielu miejscach, na przykład w salonie, a nawet w pokoju czy w łazience. Sprawdzą się w wielu miejscach, należy jednak pamiętać, że te robione własnoręcznie, mogą nie być tak wytrzymałe jak wytwory fabryczne.