łazienka z prysznicem

Prysznic to najszybsza metoda zmycia z siebie trudu minionego dnia. Nic tak nie orzeźwia i nie przywraca trzeźwości myślenia, jak właśnie szybki i gorący prysznic. Jest to też najczęściej wybierane źródło bieżącej wody, dzięki której można się w całości i porządnie umyć, także ze względu na to, że zmieści się dosłownie do każdej, nawet najmniejszej łazienki.

Łazienki z prysznicami – jakimi?

Na rynku mamy bardzo wiele różnych kabin prysznicowych i natrysków. W zależności od ceny, prysznice te różnią się nie tylko wyglądem, ale funkcjonalnością i wygodą w obsłudze, a także dodatkowymi urozmaiceniami, zamontowanymi w panelu natryskowym. Łazienkę z prysznicem łatwiej zaaranżować. Wanna zawsze zabierze nam sporo miejsca, w przeciwieństwie do prysznica, który można postawić w kilka chwil. W prysznicu możemy wybrać wszystko – brodzik, wysoki niski, z siedzeniem lub bez siedziska. Rodzaj natrysku – czy mamy mieć dodatkowe wodne atrakcje, jak tak zwane bicze wodne, czy wystarczy nam rączka z trzema podstawowymi opcjami. Możemy także zainwestować nie w plastikowe, ale szklane kabiny, dzięki czemu łazienka od razu nabierze nietypowego charakteru, bardziej nowoczesnego.

Wybór prysznica do łazienki

To, co wybierzemy, zależy tylko od nas i od miejsca, którym dysponujemy. Zmierzmy więc przed udaniem się do sklepów to miejsce, zapiszmy wymiary, aby nowo zakupiony prysznic zmieścił się w łazience. Zastanówmy się najpierw nad brodzikiem. Ma być niski czy może wysoki? Kiedy mamy na przykład psy lub małe dzieci, duży i wysoki brodzik można wykorzystywać do pierwszych kąpieli, oczywiście w przypadku dziecka, i do psich kąpieli, kiedy wymaga tego stan naszego milusińskiego czworonoga. W dużych brodzikach mamy nierzadko do dyspozycji siedziska. Zastanówmy się też nad udogodnieniami. Jeżeli jesteśmy fanami ciekawych rozwiązań, na pewno spodobają nam się różnego rodzaju funkcje, które możemy sobie zapewnić za pomocą prysznica. Wybór należy do nas, ale warto wspomnieć, że jest to wybór na kilka, kilkanaście lat.