mały domek

Mały domek to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, a jednocześnie na zaoszczędzeniu czasu podczas sprzątania. Domy być może nie kojarzą nam się z niewielkimi przestrzeniami, jednak w przypadku małej rodziny, najlepiej zainwestować w niewielki budynek, który umożliwi nam spokojne i sielskie życie. Dlaczego?

Małe domki

Mały dom to dwa razy mniej sprzątania. Być może pomysł postawienia ogromnego budynku wiąże się dla nas z jakimś marzeniem, ale szybko jego spełnienie może okazać się totalną klapą. Nie ze względu na to, że nie będzie on nam się podobał – a ze względu na ilość sprzątania, która już po kilku miesiącach może nas przytłoczyć. Kolejne problemy przyjdą wraz z nadejściem zimy. Ogrzewanie dużego domu powyżej 100m2 może wykończyć z kolei nasz portfel. W zależności od rodzaju ogrzewania, i opał, i elektryczność kosztuje bardzo dużo, a z roku na rok te koszty gwałtownie wzrastają. W małym domku możemy spokojnie próbować ogrzać się samym kominkiem – zwłaszcza jeżeli wybieramy nowoczesne rozwiązania. To znaczy takie jak domki drewniane, letniskowe, ale całoroczne, w których możemy spędzić cały rok. Domki holenderskie również dobrze sprawdzą się w tej roli. Dlaczego?

Rodzaje małych domków

Małych domków jest bardzo wiele. Holenderskie domki są dobre z powodu ich energooszczędności. Zaprojektowane w sposób bardzo ciekawy i nowoczesny, dają duże pole do popisu dla wszystkich fanów współczesnego budownictwa. Zazwyczaj nie są one ogromne, a ich stawianie nie zabiera dużo czasu. Warto wspomnieć o jeszcze jednej cesze małych domków – jeżeli nasz dom ma powierzchnię zabudowy nie większą niż 35m2, to nie musimy ubiegać się o pozwolenie na stawianie. Wygodne, prawda? Wygodne i prawie na granicy marzenia, bowiem nasz kraj słynie z przymusowego latania po urzędach, co jest bardzo żmudne i sprawia, że odechciewa nam się inwestować we własny dom. A szkoda, ponieważ dom nie jest tylko budynkiem – jest też miejscem dla całej rodzinny, w którym czujemy się bezpiecznie i szczęśliwie. To miejsce, które powinno być najważniejsze, dlatego czasami dobrze, że jest niewielki. Możemy więcej czasu spędzać razem.